0
0

آمادگی برای آزمون آیلتس

144 بازدید

در این مقاله ، به برخی از سوالات متداول که در مورد آمادگی برای آزمون آیلتس پرسیده میشود پاسخ داده میشود ، و چهار مرحله ای را که باید برای سازماندهی مطالعات خود و شروع آزمون آیلتس خود انجام دهید ، بیان می میشود.

1.نحوه عملکرد نمره دهی را بفهمید

مهم است که نحوه عملکرد نمره دهی در آزمون آیلتس را بفهمید تا بتوانید میزان پیشرفت خود را بطور مناسب اندازه گیری کنید.

امتحان در مقیاس 1 تا 9 درجه بندی می شود. این درجه ها به عنوان “band” شناخته می شوند.

هر بخش از آزمون های  اسپیکینگ ، لیسنینگ ، ریدینگ و رایتینگ یک آزمون جداگانه است و بنابراین نمره جداگانه ای به آن داده می شود. نتیجه نهایی آیلتس شما به طور متوسط ​​از این چهار نمره خواهد بود.

برای مثال ، فرض کنید نتایج آیلتس شما عبارتند از:

اسپیکینگ: 8

لیسنینگ: 7

ریدینگ: 7

رایتین: 6

سپس نمره کل شما (8+7+7+6) ÷ 4 = باند 7 خواهد بود.

2.فرمت آزمون را درک کنید

برای موفقیت در آزمون آیلتس ، ابتدا باید درک کاملی از نحوه برگزاری امتحان داشته باشید. این امر باعث می شود در روز امتحان غافلگیر نشوید و به شما این امکان را می دهد تا بر کیفیت کار خود تمرکز کنید.

پس از درک شرایط امتحان ، می توانید با انجام آزمون های آزمایشی خود را با فرمت آزمون آشنا کنید.

آمادگی برای آزمون آیلتس

3.سطح فعلی خود را مشخص کنید

اگر در آیلتس کاملاً مبتدی هستید ، بهترین راه برای درک سطح فعلی شما و آمادگی برای آزمون آیلتس ، انجام آزمون های آزمایشی تحت  شرایط امتحان و برآورد نمره واقعی وصادقانه خود است.

انجام مقالات تمرینی نیز راهی عالی برای بهبود درک شما از قالب امتحان است. با این حال ، شما فقط باید از آزمون های با منابع رسمی و معتبر استفاده کنید. دلیل آن این است که آزمون های جعلی بسیار گمراه کننده هستند و می توانند دانش آموزان را از درک اینکه آزمون واقعی چگونه است ، باز دارند.

در زیر تعدادی از منابع معتبر آزمونهای عملی را مشاهده کنید:

Cambridge Past Papers books

British Council

IELTS Essentials

IDP

به یاد داشته باشید: تفاوت مهمی بین تمرین برای آیلتس و آمادگی برای آیلتس وجود دارد. در دام این باور قرار نگیرید که انجام مقالات تمرینی نمره شما را بهبود می بخشد – مهم است که از اشتباهات خود درس بگیرید تا توانایی های خود را گسترش دهید.

4.خود را به وسایل مورد نیاز مجهز کنید

ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند مهارت های آیلتس خود را ارتقا دهید ، مانند درس های ویدیویی در YouTube ، پادکست های آیلتس ، وبلاگ ها و دوره های آنلاین رایگان.

علی رغم حجم مطالب مرتبط با آیلتس موجود در اینترنت ، اکثر داوطلبین در طول تحصیل به کمک معلم نیاز دارند.

دلیل آن این است که تقریباً غیرممکن است که به طور عینی توانایی اسپیکینگ و رایتینگ خود را ارزیابی کنید ، زیرا اینها مهارتهایی هستند که هم به تمرین نیاز دارند و هم به بازخورد متخصص. یک متخصص آیلتس می تواند سطح فعلی شما را به شما بگوید ، اما مهمتر اینکه نقاط ضعف شما را نیز مشخص کند.

شناسایی نقاط ضعف شما بخش مهمی از آمادگی برای آیلتس است زیرا اگر ندانید چه کار اشتباهی انجام می دهید ، هرگز یاد نخواهید گرفت که چگونه پیشرفت کنید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5415
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آمادگی برای آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.