0
0

اشتباهات ساده در آزمون اسپیکینگ

1115 بازدید

اشتباهات ساده در آزمون اسپیکینگ ، بیشتر از هر چیزی به دلیل استرس فراوان و مضطرب بودن ، ممکن است اتفاق بیفتد.

آگاهی از چنین خطاهایی به منظور جلوگیری از انجام آنها هنگام صحبت کردن به شما کمک کند از گرفتن نمره پایین در بخش اسپیکینگ آیلتس خودداری کنید.

بنابراین ، در این مقاله از تیچر رجایی میفهمیم که این اشتباهات ساده چه هستند و برای جلوگیری از آنها چه باید کرد.

استفاده بیش از حد از اصطلاحات

در جلسات آموزشی اسپیکینگ آیلتس   به شما گفته میشود که استفاده از اصطلاحات می تواند به شما در کسب امتیاز بالا کمک کند.

اگرچه استفاده از اصطلاحات  یکی از شاخصه های گرفتن نمره بالا است ، اما تنها عامل تعیین کننده نمره خوب نیست.

موارد بسیاری دیگر  مانند ساختار جمله ، دستور زبان ، واژگان ، محتوا و غیره باید به طور همزمان مورد توجه قرار گیرد.

یکی از اشتباهات ساده در آزمون اسپیکینگ استفاده بیش از حد از اصطلاحات است که منجر به نمره پایین در اسپیکینگ آیلتس می شود زیرا شما به دلیل استفاده بیش از حد از آنها مجازات می شوید.

از این رو ، از اصطلاحات فقط در مواردی که لازم باشد استفاده کنید ، مثلا هنگامی که میخواهید انسجام را در صحبت خود اضافه کنید و این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که به جای استفاده از اصطلاحات ، فقط روی پاسخ دادن به سؤال متمرکز شوید.

استفاده بیش از حد از اتصالات

علاوه بر اصلاحات ، استفاده بیش از حد اتصال دهنده های جمله در امتحان اسپیکینگ آیلتس نیز  ممنوع است .

اتصالات جمله ای عبارت ها یا عباراتی هستند که به ما در ارتباط دادن ایده ها کمک می کنند. Moreover, therefore, however, on the other hand, in comparison to this، برخی از اتصالات هستند که شاخص های خوبی برای گرفتن نمره 7 یا بالاتر هستند.

اما برخی داوطلبان این امر را امری معقول می دانند و سعی می کنند از اتصالات بیشتر و بیشتری استفاده کنند که در نهایت باعث کاهش نمره آنها در اسپیکینگ آیلتس می شود. بنابراین ، شخص باید فقط در مواقع لازم از اتصالات استفاده کند.

اشتباهات ساده در آزمون اسپیکینگ

استفاده نادرست از واژگان پیشرفته

واژگان سطح پیشرفته ، کلیدی برای حداقل نمره 8 یا بالاتر است اما آن را تنها ویژگی در نظر نگیرید.

تسلط ، انسجام ، هماهنگی ، گرامر و نگارش از دیگر موارد کلیدی است که برای دستیابی به نمره بالا در اسپیکینگ آیلتس در نظر گرفته شده است.

چگونه باید از واژگان پیشرفته استفاده کنید؟ مهمترین مسئله تمرین کردن است. باید به خاطر داشته باشید که بهتر است بجای واژگان سخت که به معنی و تلفظ آنها شک دارید از کلماتی که به آنها اطمینان دارید استفاده کنید.

با گوش دادن به پادکست ها ، آهنگ ها یا تماشای فیلم ، مستند ها، مصاحبه ها ، گفتگوهای گروهی و از همه مهمتر ، برای یادگیری کلمات پیشرفته و قرار گرفتن در معرض این کلمات جدید ، سعی کنید خودتان صحبت کنید.

خواندن این کلمات در روزنامه ها ، مجلات و غیره و سپس نوشتن جملات به زبان خود نیز یک روش موثر برای یادگیری استفاده از واژگان پیشرفته به طور طبیعی در آزمون اسپیکینگ آیلتس است.

با انجام این موارد از انجام یک سری اشتباهات ساده خودداری میشود.

از دست دادن کنترل و گفتن پر کننده های بیش از حد

در اسپیکینگ آیلتس ، تسلط و انسجام دو عامل بسیار مهم هستند که تأثیر زیادی بر صحبت شما می گذارد. اما استفاده از پرکننده ها روی آنها تأثیر می گذارد و باعث می شود شنونده صحبت شما را درک کند.

پرکننده هایی مانند ahm، er، ah و غیره کاملاً متداول هستند. اگرچه صحبت کردن بدون این ها تقریبا غیر ممکن است، اما باید در استفاده از آنها مراقب بود زیرا  استفاده بیش از حد از آنها نتیجه معکوس دارد و باعث کاهش نمره شما میشود.

صحبت کردن خارج از مبحث

تمرکز بر موضوع اصلی یک موضوع بسیار اساسی است. برخی از فراگیران ، برای تسلط بیشتر ، سعی می کنند بیشتر و بیشتر صحبت کنند که آنها را از موضوع اصلی دور می کند.

این اتفاق در بخش cue card و همچنین در بخش های بعدی آزمون اسپیکینگ آیلتس رخ می دهد، که این مسئله خود یکی از اشتباهات ساده در آزمون اسپیکینگ است.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=2581
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد اشتباهات ساده در آزمون اسپیکینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.