0
0

اهمیت واژگان در آزمون آیلتس

1486 بازدید

ممکن است بعضی اوقات از خود سؤال کنید که ” اهمیت واژگان در آزمون آیلتس چگونه است؟ ” یا “چرا توسعه دامنه واژگان برای آزمون IELTS مهم است؟

خوب ، از آنجا که آیلتس یک آزمون مهارت در زبان انگلیسی است ، برای ارزیابی نمره کلی داوطلب تأکید زیادی بر واژگان می شود.

آزمون آیلتس شامل چهار بخش : speaking ، writing ، reading و listening است. تنها موردی که همه این بخش ها در آن با هم مشترک هستند “واژگان” است.

وقتی صحبت از بخش اسپیکینگ و رایتینگ می شود ، واژگان قطعاً یکی از مهارت های ضروری است که در کل نمره شما 25٪ نقش دارد و حتی نقش کلیدی در بخش لیسنینگ و ریدینگ بازی می کند.

واژگان ، یکی از اجزای ساختاری زبان!

نکته اول در اهمیت واژگان در آزمون آیلتس این است که ما در زندگی روزمره خود از کلمات بسیاری استفاده می کنیم تا ایده ها ، افکار و احساسات خود را با افراد اطراف خود انتقال دهیم.

گاهی اوقات، ما با موفقیت با دیگران ارتباط برقرار می کنیم در حالی که در گاها قادر به انتقال معنای واقعی نیستیم. با این وجود ، یک واژه خوب می تواند به شما در انتقال معنای واقعی تان کمک کند.

این موضوع برای بخش اسپیکینگ و رایتینگ نیز یکسان است.

داشتن واژگان کمتر، شما را به استفاده مکرر از کلمات یکسان در متن مجبور میکند.

واژگان فقط در مورد یادگیری کلمات جدید نیستند!

غالباً فراگیران آیلتس این تصور را دارند که یادگیری لیست طولانی از کلمات به آنها در افزایش واژگان کمک می کند. اما این موضوع فقط در مورد یادگیری کلمات جدید نیست.

روی یادگیری لیست کلمات در تنهایی و خلوت خود تمرکز نکنید. در عوض ، سعی کنید که آنها را متناسب با متن یاد بگیرید. درک معنای آنها ، شناختن مترادف آنها و … بسیار مهم است تا بتوانید از آنها در جای مناسب استفاده کنید.

آیا منظور از واژگان فقط در مورد استفاده از کلمات پیچیده است؟

هنگامی که از کلمات پیچیده در رایتینگ خود استفاده میکنید، مصحح آزمون به این نتیجه می رسد که شما این کار را انجام می دهید تا نتیجه تست را تحث تاثیر قرار دهید، که به نظر غیر طبیعی است و در نهایت نمره شما کاهش پیدا میکند.

وقتی صحبت از اهمیت واژگان در آزمون آیلتس و اللخصوص اسپیکینگ آیلتس می شود ، هنگام جستجوی کلمات پیچیده در ذهن خود ، دائما جملات تکراری را بیان میکنید. این بر تسلط شما تأثیر می گذارد و در نهایت امتیاز خود را از دست میدهید.

بدون شک ، شما باید طیف گسترده ای از واژگان را به نمایش بگذارید اما باید دانش استفاده عاقلانه و مناسب از آن را نیز داشته باشید. دانستن تعداد زیادی از کلمات و استفاده از آنها در مقاله یا استفاده از آنها هنگام مکالمه ، بدون اینکه واقعاً به معنای آن بیاندیشید ، شما را به دردسر می اندازد.

اهمیت واژگان در آزمون آیلتس

 

چند روش بسیار کاربردی برای یادگیری بهتر لغات

خواندن و گوش دادن: 

بیشتر واژگان از متن آموخته می شوند. بنابراین ، یک برنامه تلویزیونی ، پادکست ، مجله یا کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از آن برای یادگیری هرچه بهتر لغات جدید استفاده کنید. چیزی را که مورد علاقه شما نیست ، گوش ندهید و نخوانید زیرا باعث می شود پریشان شوید.

زیر کلمات جدید خط بکشید:

عادت کنید که کلمات جدیدی را که پیدا میکنید ، معنی آنها را درک کنید و یاد بگیرید که آنها را در جملات مناسب بکار ببرید.

استفاده از ترفندهای حافظه:

یادگیری کلمات جدید به تنهایی کافی نیست. به یاد آوردن آنها نیز ضروری است. بنابراین ، شما باید در فواصل منظم کلماتی را که قبلاً یاد گرفته اید را مرور کنید. می توانید هر هفته ، 10 روز یکبار ، هر 2 هفته چند بار، هر ماه یا هر کدام که برای شما مناسب است این کار را انجام دهید.

تمرین و تمرین:

شما باید از کلماتی که یادداشت می کنید در هنگام صحبت و نوشتن استفاده کنید و به این ترتیب ، یک مرور منظم روی واژگان خود داشته باشید.

مهارت های واژگان آیلتس منجر به موفقیت در امتحان می شود. برای درخشش در آزمون آیلتس ، اطمینان حاصل کنید که نه تنها لغات را به یاد می آورید بلکه آن را در متن نیز درک می کنید.

آماده باشید تا واژگان خود را بصورت روان در نوشتار و گفتار خود به کار ببرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1934
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد اهمیت واژگان در آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.