0
0

نکات مرتبط با بخش دوم اسپیکینگ آیلتس

843 بازدید

در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس، موضوعی برای صحبت کردن به شما داده می شود. ممتحن به شما یک دقیقه اجازه می دهد تا قبل از صحبت کردن، در مورد موضوع داده شده نکاتی را یادداشت کنید. موضوع می تواند مربوط به شخصی که می شناسید یا یک رویداد باشد. سپس ، شما باید بدون هیچ گونه وقفه ای دو دقیقه در مورد موضوع گفته شده صحبت کنید.

اگر صحبت خود را متوقف کنید ، از شما خواسته می شود که ادامه دهید. ممتحن از شما می خواهد بعد از دو دقیقه متوقف شوید. اینکه چقدر برای زمان مشخص صحبت می کنید از نزدیک کنترل می شود. از شما سوالی در مورد موضوعی که در مورد آن صحبت کردید پرسیده می شود.

در صورت نیاز ، چند سوال دیگر مطرح خواهد شد. شما باید کوتاه پاسخ دهید.

عملکرد شما براساس منابع واژگانی ، روان بودن و انسجام ، تلفظ و دقت و دامنه گرامر، ارزیابی خواهد شد.

این چهار مولفه به شما کمک می کند تا در اسپیکینگ آیلتس نمره خوبی بدست آورید.

در اینجا برخی از نکات برای بخش دوم اسپیکینگ آیلتس وجود دارد:

_قبل از صحبت کردن، یادداشت برداری کنید!

_عبارت آغازین مهم است!

_در حین بیان یک موضوع ، بیشتر تمرین کنید!

_جریان صحبت کردن را حفظ کنید!

_تسلط مهم است!

_قبل از صحبت کردن تصمیم بگیرید!

بخش دوم اسپیکینگ آیلتس

بخش دوم اسپیکینگ آیلتس

1.قبل از صحبت کردن، یادداشت برداری کنید

اولین و مهمترین چیز ، ممتحن یک کاغذ و مداد به شما تحویل می دهد و به شما می گوید برای یک دقیقه در مورد یک موضوع خاص آماده شوید. می توانید کلمات یا ایده ها را از طریق کلمات کلیدی لیست کنید و در صورت لزوم ، نقشه ذهنی را ترسیم کنید. هر جا لازم بود یادداشت برداری کنید. اگر مواظب نباشید می توانید اشتباهات دستوری داشته باشید. غالباً ، داوطلبان به دلیل استرس، نکات را فراموش می کنند. آنها نمی دانند چه چیزی می خواهند منتقل کنند. یادداشت برداری دقیق ضروری است.

بنابراین ، به عنوان بخشی از آمادگی آزمون اسپیکینگ ، یادداشت برداری را تمرین کنید. برخی از موضوعات بخش دوم اسپیکینگ آیلتس مربوط به وقایع زندگی و تجربیات شخصی است. این شامل:

*تحصیل ، مدرسه و کار و …

*تغییرات یا رویدادهای زندگی.

*مکانهای خاصی که به آنها سفر کرده اید یا مایلید از آنها بازدید کنید.

*فعالیت ها و سرگرمی های اوقات فراغت.

*اهداف و رویا های شما

2.عبارت آغازین مهم است!

کلمات یا عبارت آغازین شما باید دارای کلمات زیادی باشد. همانطور که زمان کافی برای سخنرانی طولانی دارید ، باید آنچه را که می خواهید، بگویید. این نباید یک جمله ساده باشد. در بهترین حالت ، سعی کنید با حفظ محتوا، مقدمه ای ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که یک شروع خوب باعث تحت تأثیر قرار دادن ممتحن می شود و شانس شما را برای کسب نمره خوب افزایش می دهد.

 

3.در حین بیان یک موضوع ، بیشتر تمرین کنید!

هنگام بیان یک موضوع ، از کلمات مختلف استفاده کنید. این به عنوان یکی از نکات ضروری بخش دوم اسپیکینگ آیلتس توصیف می شود. از کلمات مشابه که در کارت بیان شده ، استفاده نکنید. در عوض ، از کلمات خود استفاده کنید. هرچه بیشتر از لغات و دستور زبان متنوع تری استفاده کنید ، بهتر است و نمره بالاتری کسب می کنید.

 

4.جریان صحبت کردن را حفظ کنید!

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به طور مداوم صحبت کنید. درباره ایده های مختلفی که  در مورد یک موضوع در عرض دو دقیقه قابل انتقال است را بیان کنید. مکث نکنید و متوقف نشوید.

 

5. تسلط مهم است!

اشتباه نکنید که ناگهانی یا سریع صحبت کنید. گفتار شما باید ثابت باشد . علاوه بر این انسجام و روان بودن گفتار خود را حفظ کنید. اگر آهسته و با سرعت ثابت صحبت کنید ، ممتحنین محتوای صحبت شما را درک می کنند. هرچه صحیح تر لغات را تلفظ کنید ، به شما کمک می کند تا نمره خود را افزایش دهید.

 

6. حتما قبل از صحبت کردن تصمیم خودتون رو بگیرید!

ممکن است از شما خواسته شود در مورد استاد مورد علاقه خود صحبت کنید. قبل از آن ، یک دقیقه وقت دارید تا فکر کنید و سخنرانی خود را آماده کنید. بهترین راه برای توصیف استاد شما یادداشت برداری و توصیف یک واقعه خاص در مورد او است. لازم نیست صادق باشید زیرا معیار ارزیابی نیست. ممتحن فقط شما را در چگونگی بیان دیدگاههای خود قضاوت می کند. مهمترین آنها زبان ، تلفظ و روان بودن است.

سرانجام ، یک راه حل برای ایجاد یک نمره خوب ، تمرین با نمونه سوالات مختلف است که با نمونه پاسخ ارائه می شود. همه این موارد را می توانید در سایت ما بیابید که شامل نکات تخصصی نیز می باشد.

شاد و پیروز باشید.

تیچر رجایی

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=4522
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکات مرتبط با بخش دوم اسپیکینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.