0
0

نکات و ترفندهایی در مورد انواع سوالات آیلتس

354 بازدید

در این بخش از مقالات تیچر رجایی ، نحوه پاسخ گویی به انواع سوالات آیلتس از جمله جای خالی را پر کنید ، چند گزینه ای ، پاسخ کوتاه و … بیان میشود.

جاهای خالی جمله ها را پر کنید

در این بخش تعدادی جمله با جای خالی وجود دارد . داوطلبین آیلتس باید کلمات کلیدی را به درستی مشخص کنند تا پاسخ را به راحتی پیدا کنند. انتخاب کلمه کلیدی اشتباه ممکن است در نهایت به پاسخ اشتباه منجر شود.

دانش آموزان همچنین باید حروف اضافه را قبل از جاهای خالی مشخص کنند . آنها باید پاسخ های احتمالی را از قبل پیش بینی کنند. نگارش کلمات نیز باید دقیق باشد. غلط املایی منجر به کم شدن نمره می شود.

دستورالعمل های صورت سوال را دنبال کنید.تعداد کلمات نیز باید بر این اساس باشد. همچنین گرامر نیز حائز اهمیت است زیرا گرامر نادرست قطعاً باعث کاهش نمره خواهد شد.

سوالات چند گزینه ای

در این نوع از انواع سوالات آیلتس است که داوطلبین آزمون آیلتس معمولاً نمره خود را از دست می دهند. متن زیادی در بخش سوالات چند گزینه ای وجود دارد. خواندن آنها  در حالی که پاسخ های اشتباه و درست را از هم جدا می کنید ، به توجه و دقت زیادی نیاز دارد.

وقتی به دانش آموزان وقت اضافی برای بررسی پاسخ ها و خواندن سوالات داده می شود ، بیشتر آنها این وقت را صرف سوالات چند گزینه ای میکنند.

انواع سوالات آیلتس

سوالات پاسخ کوتاه

در بین انواع سوالات آیلتس پاسخ دهی به این نوع سوالات زمان بیشتری می برد زیرا بیش از حد معمول به خواندن متن نیاز است. در واقع ، دانش آموزان باید کلمه دقیقی را که در متن مد نظر است پیدا کنند و آنرا به عنوان پاسخ بنویسند.

در موارد خاص نیز ، داوطلب مجبور است کلمه را با توجه به دستور زبان تغییر دهد.

سوالات تطبیق اطلاعات

ممکن است لیستی از ویژگی ها در مورد یک موضوع خاص ، مزیت یا هر لیست کلی وجود داشته باشد که معمولاً درون یک باکس به همراه با عنوان است.

سوال ها همیشه به صورتی که در صوت بیان میشود دنبال می شوند ، اما لیست انتخاب های موجود در کادر به ترتیب همیشه به هم ریخته است. سخنرانان مطمئناً در ذکر گزینه ها به عقب و جلو خواهند رفت.

سخنرانان بعد از ذکر چیزی شبیه به پاسخ ، ممکن است بلافاصله پاسخ را عوض کنند و به سراغ گزینه دیگری بروند. داوطلبین باید یکی پس از دیگری گزینه های دریافت شده را خط بزنند.

این کار باعث می شود کار راحت تر شود زیرا تعداد گزینه ها با گذشت زمان کاهش می یابد.

سوالات نقشه ها

در انواع سوالات آیلتس این نوع سوالات بدون درک نقشه ها و مسیرها تا حدی مشکل هستند.

یک نقشه با جاهای خالی برای پر کردن وجود خواهد داشت. سخنران مکان ها و مسیرهای دستیابی به آنها را ذکر می کند.

پارک ها ، استادیوم ها ، خانه ها ، نقشه ها ، باغ ها و مواردی از این دست وجود خواهد داشت. با تمرین زیاد ، داوطلبین میتواننددر تکمیل نقشه ها موفق شوند.

سوالات تکمیل نمودار فرایند

برای نمودار فرایند، گزینه هایی بیشتر از آنچه مورد نیاز است وجود دارد. داوطلب برای پیگیری مراحل باید دستورالعمل ها را به ترتیب و با دقت دنبال کند.

در هر مرحله ، ممکن است سوالی برای پاسخ دادن وجود نداشته باشد. پس از قرار دادن دقیق هر پاسخ ، شرکت کنندگان باید پاسخ های استفاده شده را خط بزنند یا دور آنها را خط بکشند تا آنها را از گزینه ها حذف کنند ، و این کار را آسان تر می کند.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5292
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکات و ترفندهایی در مورد انواع سوالات آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.