0
0

4 روش خواندن متن برای تقویت مهارت ریدینگ

1740 بازدید

امروز نکات مرتبط با خواندن متن یا تقویت مهارت ریدینگ را خواهیم گفت. در آزمون آیلتس ، مهارت ریدینگ نیز جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده است، و نمره کلی شما در آزمون آیلتس را تعیین می کند.


Skimming & Scanning:

برای تقویت مهارت ریدینگ خود، هنگام تمرین برای این بخش آیلتس ، چند روش خواندن متن زیر را در نظربگیرید….

— Skimming

— Scanning

— خواندن گسترده 

— خواندن متمرکز

در ادامه درباره موضوعات فوق بیشتر توضیح داده خواهد شد.

اسکیم و اسکن دو روش خواندن یک متن است که توسط دانش آموزان به درستی درک نمی شود. یک تصور غلط درباره آن وجود دارد که فقط با یادگیری این تکنیک ها، دانش آموزان میتوانند به راحتی نمره کافی برای مهارت ریدینگ را بدست آورند.

Skimming راهی برای خواندن یک متن با سرعت بالا است. “این راهی است برای دریافت پیام و نکته اصلی پیام منتقل شده از متن”. مانند خواندن روزنامه ، معمولاً از طریق اسکیم روزنامه را ظوری مطالعه می کنیم تا مطلبی جالب پیدا کنیم و وقتی با آن روبه رو شدیم ، آن را با جزئیات می خوانیم.

از طرف دیگر، scanning به معنای جستجوی کلمات کلیدی مورد نیاز برای پاسخ به یک سؤال در مهارت ریدینگ آیلتس است. در این تکنیک ، شما در “جستجوی کلمات و اصطلاحات خاص برای یافتن پاسخ صحیح” هستید.

 

تقویت مهارت تقویت مهارت ریدینگ

خواندن گسترده:

خواندن های گسترده معمولاً برای سرگرمی و لذت بردن انجام می شود. عموماً این نوع خواندن برای زبان آموزان زبان دوم است. دراین نوع خواندن، لازم نیست که همه کلمات متن را بفهمید، اما معمولاً تمام متن برای بهبود واژگان، ساختارهای گرامری و منابع مختلف خوانده می شود.

این روش یادگیری برای کسانی که می خواهند یک مهارت خوبی در زبان مقصد داشته باشند عالی است. همچنین تسلط شما با این روش خواندن به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. برای تبدیل شدن به یک زبان آموزان خوب، یادگیرنده باید در معرض کتاب های خوبی قرار گیرد. تنها با مطالعه بیشتر، فراگیر دامنه واژگان و پیچیدگی ساختارهای دستور زبان را درک خواهد کرد. فراگیران میتوانند کتاب های مختلفی را برای ارتقا دانش خود در سطح های مختلف انتخاب  کنند.

خواندن فشرده:

از طرف دیگر ، خواندن فشرده ، درب جدیدی را برای دقیق خواندن باز می کند. با خواندن فشرده ، خواننده متن را به صورت مفصل می خواند و نحوه استفاده از دستور زبان را درک می کند. خواندن فشرده وقت و انرژی بیشتری نسبت به اسکیم و اسکن از یادگیرنده میگیرد؛ و همچنین به فرد کمک می کند تا معنی کلمات نامانوس را در متن استنتاج کند.

در مهارت ریدینگ آیلتس ، بخش هایی وجود دارد که شما باید به صورت کامل سوال را بخوانید، زیرا تفسیر نادرست یک کلمه می تواند معنی کل متن را تغییر دهد. حال ، اگر در سوالی نام شخصی را نیاز دارید، باید از تکنیک اسکیم و اسکن استفاده کنید.

اگر می خواهید یک کلمه خاص را بیابید، بنابراین اسکین و اسکن کردن کمک نمی کند – لازم است متن را با دقت بخوانید تا بدانید که به چه معنایی در متن اشاره شده است.

به یاد داشته باشید، خواندن فشرده زمان بیشتری را نسبت به اسکین و اسکن میگیرد، بنابراین متقاضی در آزمون IELTS باید بداند چه موقع از خواندن فشرده و چه موقع از اسکیم و اسکن استفاده کند. برای این کار ، تمرین کافی برای آزمون آیلتس لازم است.

 

شاد و پیروز باشید.

“تیپر رجایی”

5/5 - (2 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1967
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 4 روش خواندن متن برای تقویت مهارت ریدینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.