0
0

چگونگی اضافه کردن جزئیات در صحبت کردن در اسپیکینگ

1400 بازدید

بسیاری  از داوطلبین ، بسیار مسلط و  روان  صحبت میکنند اما اگر سوالی اضافه از آنها پرسیده شود ، در اضافه کردن جزئیات در صحبت کردن در اسپیکینگ دچار مشکل میشوند.

بسیاری از ما در اسپیکینگ آیلتس  حتی در پاسخ به سؤالاتی که بیش از یک بار به آنها پاسخ داده ایم مشکل داریم.

در ادامه دلایل و راه حل های مناسب برای رفع این مشکلات بیان شده است.

دلایل عدم افزودن جزئیات:

  1. استرس 

شایع ترین دلیل برای فراگیرانی که نمی توانند بیش از 2-3 جمله صحبت کنند، استرس است.

اگر چه چنین پاسخ های کوتاه در اولین بخش آزمون اسپیکینگ مشکلی ایجاد نمی کند ، اما ممکن است احساس خوبی از تسلط و انسجام در بخش 2 و 3 ایجاد نکند.

  1. عدم داشتن دانش کافی

ممکن است درمورد موضوعی که شما درباره آن اطلاعات کمی دارید  ، از شما سؤال شود. که این امر باعث سردرگمی شما میشود.

  1. عدم تشخیص زمان مناسب برای اضافه کردن جزئیات

یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت داوطلبان در صحبت کردن این است که آنها نمی دانند آیا سؤالی که از آنها پرسیده شده است نیاز به پاسخ کامل همراه با جزئیات دقیق دارد یا فقط با یک جمله پاسخ را کامل کنند.

 

اکنون که دلایل را بررسی کردیم ، ترفندهای مربوط به رفع آنها را بیاموزیم.

نکات و ترفندها

اضافه کردن جزئیات در اسپیکینگ در زمان مناسب

معمولاً در بخش 1 آزمون اسپیکینگ از شما سؤالات بسیار اساسی پرسیده می شود. با این حال ، پاسخ دادن با یک کلمه یا یک جمله به ممتحن اجازه نخواهد داد تا تسلط شما را ارزیابی کند.

بنابراین ، سعی کنید در جواب به سؤالاتی مانند “در مورد خانواده صحبت کنید” یا “کودکی خود را توصیف کنید” حداقل دو جمله بیان کنید .

ممتحن سعی دارد شما در این بخش احساس راحتی کنید . هرچه در بخش  های 2 و 3 روان تر ، با اعتماد بنفس تر و بیشتر صحبت کنید، نتیجه نهایی بهتر خواهد بود.

عمدتا در بخش 2 و 3 از شما سؤالاتی می شود که باید با جزئیات آنها را پاسخ دهید. بنابراین ، آماده باشید تا در این زمینه بیشتر و طولانی تر صحبت کنید.

جزئیات در صحبت کردن در اسپیکینگ

 خلاص شدن از استرس و عصبانیت

– بهترین راه برای خلاص شدن از عصبانیت و اضطراب ، درگیری و تعامل با مکالمات (ترجیحا به زبان انگلیسی) با هر تعداد افراد در زندگی روزمره خود است.

– از دوستان ، خانواده ، همکاران خود بخواهید هر وقت در صحبت کردن اشتباه کردید ، شما را اصلاح کنند.

– خود را با محیط رسمی و تنظیماتی که قرار است در آزمون اسپیکینگ با آن روبرو شوید ، آشنا کنید. شما می توانید این کار را با خانواده یا دوستان خود انجام دهید و خود را در موقعیت آزمون قرار دهید.

این تمرین ها به شما کمک می کنند تا عصبانیت و استرس خود را در مورد سوالات کمتر کنید.

ارتقا سطح دانش

– این کار را می توان با خواندن مطالب مختلف انجام داد. شما نه تنها باید خود را در مورد وقایع اخیر بلکه همچنین با آخرین موضوعات صحبت شده در آزمون اسپیکینگ آیلتس به روز کنید. خودتان را به خواندن وقایع اخیر محدود نکنید.

شما باید در مباحث مختلف و هر چه بیشتر ، از سرگرمی ها و فعالیت ها  گرفته تا ارزش های خانوادگی و قوانین در کشور خود و حتی نمایش های تلویزیونی / رادیویی محبوب در منطقه خود بخوانید.

هرچه بیشتر در مورد موضوعات مختلف مطالعه کنید ، دانش بیشتری در مورد آن ایجاد خواهید کرد و بنابراین اعتماد به نفس شما نیز بالا می رود.

راز گرفتن نمره خوب در آزمون اسپیکینگ آیلتس این است که شما باید بدانید که در مورد چه چیزی صحبت کنید و چقدر صحبت کنید. البته مهم است که چگونه شما صحبت می کنید و یا آن را ارائه می دهید ، اما در صورت آماده بودن مطالب ، می توان روی آن کار کرد! بنابراین ، روی دانش و اعتماد به نفس خود کار کنید .

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=2566
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونگی اضافه کردن جزئیات در صحبت کردن در اسپیکینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.