0
0

چگونه میتوان به سوالات نمودار در ریدینگ پاسخ داد؟

1207 بازدید

سوالات نمودار در ریدینگ آیلتس سوال بسیار ساده ای هستند که به راحتی  می توان به آنها پاسخ داد.

در این نوع سؤال ، به شما نمودار یا تصویر از یک ابزار ، تجهیزات ، وسیله، فرایند بیولوژیکی و یا هر چیز دیگری داده می شود. این تصویر مربوط به اطلاعات مندرج در متن یا تصویری از آن است.

دراین مقاله از تیچر رجایی چند نکته در مورد چگونگی انجام سوالات نمودار در ریدینگ را بررسی می کنیم.

نمودار را با پاراگراف مناسب تطبیق دهید

در سؤالات نمودار ریدینگ آیلتس ، وقتی پاراگراف مناسب را از قسمت مربوط به آن پیدا کنید که به نمودار مربوط باشد می توانید جواب را بدست آورید.

برای یافتن پاراگراف مناسب ، می توانید به دنبال کلمات کلیدی در سوال باشید و سعی کنید مواردی را با متن ریدینگ مطابقت دهید.

نمودار را خوب درک کنید

قبل از تلاش برای حل سوالات نمودار در ریدینگ ، همیشه باید آن را به خوبی درک کنید. دریابید که درمورد چه چیزی صحبت شده است ، اشکال آن چیست ، چه نوع پاسخهایی انتظار می رود و غیره.

بعضی از فراگیران بدون اینکه بدانند سوال نمودار یا بخشی از سؤال درباره چیست ، شروع به حل نمودار می کنند. به این دلیل است که آنها هنگام پیدا کردن پاسخ از متن ، اشتباه می کنند.

خواندن هر متنی که به همراه سؤال نمودار نوشته شده است بسیار مهم است. برخی فراگیران دچار اشتباه می شوند و متن را نمیخوانند و فقط روی نمودار تمرکز می کنند.

از این رو ، باید از این امر اجتناب کرد زیرا مطالعه دقیق سوال نیز بخشی از رسیدن به جواب درست است.

 

سوالات نمودار در ریدینگ

 

ساختار کلمات را درک کنید

در برخی از سؤالات نموداری ریدینگ آیلتس ، به شما گزینه هایی در زیر نمودار داده می شود که از آنجا می توانید گزینه مناسب را انتخاب کنید که  در خالی جای بگیرد.

با این حال ، در نوع دیگر سؤال نمودار ، هیچ گزینه ای به شما داده نشده است و بنابراین باید مستقیماً جواب را از متن پیدا کنید.

برخی دانش آموزان گزینه ها را نادیده می گیرند و شروع به یافتن پاسخ از متن می کنند. بنابراین ، باید از این نوع خطاها جلوگیری شود.

همچنین ، اگر گزینه هایی در اختیار شما قرار نگرفته باشد ، در بالای سوال از جمله اینكه آیا شما باید با یك ، دو یا حداكثر سه كلمه پاسخ دهید، به شما دستورالعمل داده می شود.

جدای از این ، باید بدانید که آیا در جواب باید یک عدد با کلمه بنویسید.

کلمات را تغییر ندهید

همانطور که قبلاً گفته شد ، سوالات نمودار در ریدینگ از سؤالات آسان برای پاسخ  دادن هستند.

به این دلیل است که می توانید جواب های دقیقی را از متن بیابید بدون اینکه زیاد تلاش کنید.

درک آن آسان است و با ذکر برخی نکات در سوال (از متنی که به همراه دیاگرام نوشته شده است) ، به راحتی می توانید سوال را به درستی حل کنید.

فقط بخاطر داشته باشید که نباید کلمه ای را که به عنوان جواب از متن انتخاب شده است تغییر دهید ، در حالی که به عنوان پاسخ خود را یادداشت کنید.

 

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=2529
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه میتوان به سوالات نمودار در ریدینگ پاسخ داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.