0
0

نمره 9 در رایتینگ تسک 1- نقشه ها

925 بازدید

یکی از دغدغه های  اصلی هر داوطلب آیلتس ، گرفتن نمره 9 در رایتینگ تسک 1 است . با ما در این پست از تیچر رجایی همراه باشید.

مقدمه: تعریف نقشه

در این مقاله ، به شما آموزش می دهیم که چگونه درباره یکی از دشوارترین نمودارها در آیلتس ، که نقشه ها هستند به طور مطلوب بنویسید. همچنین بتوانید نمره 9 در رایتینگ تسک 1 بگیرید. اول از همه ، ما باید بدانیم که نقشه  چیست و تفاوت نقشه و سایر نمودارها چیست.

نقشه نوعی نمودار است که عمدتا بر تغییر یک مکان یا یک مشخصه متمرکز است که می تواند ساخت یا تخریب تأسیسات یا محیط چشم انداز در دو بازه زمانی مختلف باشد. بنابراین مهم است که نقشه را به نقاط شاخصی تقسیم کنید که به راحتی در نقشه دیده می شود تا اطلاعات مشابه را برای تجزیه و تحلیل گروه بندی کنید.

نمره 9 در رایتینگ تسک 1

به طور معمول ، نقشه دارای 3 نوع سوال است:

نقشه ای را به زبان حال ساده توصیف کنید

این سوال به سختی در آزمون ظاهر می شود زیرا فقط به زمان ساده و بدون مقایسه نیاز دارد.

دو نقشه را توصیف کنید: یکی در زمان حال است و دیگری در زمان آینده.

این سوال را گاهی اوقات می بینیم که توسعه آینده یک روستا ، منطقه یا شهر را توصیف می کند. زمان های استفاده شده در این نوع نقشه باید حال و آینده باشد.

دو نقشه را توصیف کنید: یکی در زمان گذشته و دیگری در زمان حال.

این متداول ترین سوالی است که در آزمون آیلتس ظاهر می شود. این نوع سوال نیاز به تجزیه و تحلیل خصوصیات عمیق و در بعضی مواقع مقایسه جزئیات برای گسترش محتوا در صورت لزوم دارد. زمان های به کار رفته در این نوع نقشه ، گذشته و حال هستند.

مقایسه نقشه

همانطور که در مقاله های قبلی ذکر شد ، نقشه به طور معمول دارای 4 قسمت است: مقدمه ، دید کلی ،پاراگراف های اصلی ( پاراگراف یک و دو) . تفاوت در مقایسه با انواع دیگر نمودارها از واژگان و ساختارهای استفاده شده ایجاد می شود.

به سراغ  واژگان و ساختارهای مورد استفاده بروید ، باید با تمام جملات مورد استفاده آشنا شوید تا آمادگی کاملی برای نوشتن درباره نقشه داشته باشید.

 

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=4140
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نمره 9 در رایتینگ تسک 1- نقشه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.