0
0

چگونه درباره نمودار فرآیند در رایتینگ تسک 1 بنویسیم؟

858 بازدید

یکی از سوالات رایج در آیلتس، نمودار فرآیند در رایتینگ تسک 1 است. نمودار فرآیند ، نموداری است که در آن شما می توانید انواع مختلفی از سوالات را پیدا کنید. ممکن است در مورد چگونگی پیروی از یک فرآیند دستورالعمل گام به گام دریافت کنید. این فرآیند می تواند در مورد تولید یک محصول در کارخانه یا یک فرآیند بیولوژیکی و غیره باشد. بیایید ببینیم که چگونه می توان یک نوع پرسش از نمودار فرآیند در رایتینگ تسک 1 آیلتس انجام داد.

مرحله 1: سوال را به درستی بخوانید و مقدمه را بنویسید

در تمام سوالات رایتینگ تسک 1 آیلتس ، اولین قدم این است که سوال را به طور کامل بخوانید ، سوالات فرآیند و نمودار نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در اینجا نیز ، شما باید سوال را بخوبی بخوانید تا بتوانید برای نوشتن مقدمه خود آن را به زبان دیگر بیان کنید. عنوان نمودار فرآیند را نیز بخوانید و به تصاویر نمودار بپردازید تا نمای کلی از روند کار را بدست آورید. اکنون که سوال را خواندید ، می توانید مقدمه ای بنویسید که در آن می توانید از مترادف کلمات استفاده کنید و برخی از کلمات را دوباره مرتب کنید. با مشاهده نمودار ، می توانید برخی اطلاعات را برای نوشتن مقدمه به طور موثر در آن بگنجانید. به مثال زیر توجه کنید :

صورت سوال عبارت است از:

The diagram shows process of producing chocolate in the factory.

نمودار، روند تولید شکلات در کارخانه را نشان می دهد.

مقدمه:

The given process chart illustrates the process, by which chocolate is produced in the factory, in ten steps from growing of trees to producing liquid chocolate.

(نمودار فرآیند داده شده ، فرآیند تولید شکلات در کارخانه را در ده مرحله از رشد درختان تا تولید شکلات مایع نشان می دهد.)

 

در مقدمه فوق ، متن برجسته شده از مرحله اول و آخرین مرحله از  نمودار فرآیند برداشته شده است.

نمودار فرآیند در رایتینگ تسک 1

مرحله 2: دو پاراگراف اصلی متن بنویسید

برای اینکه نمودار فرآیند در رایتینگ تسک 1 را به خوبی توضیح دهید ، باید رایتینگ آیلتس تسک 1 خود را در دو پاراگراف متناسب با طول یکسان تقسیم کنید. اگر در کل 10 مرحله وجود داشته باشد ، می توانید حدود پنج مرحله اول را در پاراگراف اول توصیف کنید در حالی که پنج مرحله بعدی را می توان در بند بدنه دوم توصیف کرد ، در غیر این صورت شما می توانیدبه شکل دیگر اطلاعات را در پاراگراف ها تقسیم کنید.

همیشه بهتر است با استفاده از افعال مجهول فرآیند را توضیح دهید که بهتر به نظر می رسد. مثلا،

فعل معلوم:

Crush the leaves and put them in a container. Boil them for about an hour in water and then add honey in it.

برگها را خرد کرده و در ظرفی بریزید. آنها را حدود یک ساعت در آب بجوشانید و سپس عسل را در آن اضافه کنید.

 

فعل مجهول:

The leaves are first crushed and put in a container where they are boiled in water for about an hour. Afterwards, honey is added in the boiled mixture.

برگها ابتدا خرد و در ظرفی قرار داده می شوند که حدود یک ساعت در آب جوشانده می شوند. پس از آن ، عسل به مخلوط جوشانده اضافه می شود.

 

مرحله 3: نتیجه گیری اصلی را بنویسید

اطلاعات خلاصه باید در نمودار فرآیند در رایتینگ تسک 1 وجود داشته باشد ، بنابراین شما باید آنها را در سوال نمودار فرآیند نیز بنویسید ، بهتر است این اطلاعات را یا پس از نوشتن مقدمه یا در پایان کار بیاورید. این باید نتیجه اصلی فرآیند باشد. مثلا:

To conclude with, different processes are used between stage 2 and stage 4 to form by products. However, stage 1 and stage 5 are the common steps involved in the manufacturing process.

“برای نتیجه گیری ، فرآیندهای مختلفی بین مرحله 2 و مرحله 4 استفاده می شود تا توسط محصولات تشکیل شود. با این حال ، مرحله 1 و مرحله 5 مراحل مشترک شرکت در فرآیند تولید هستند. “

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=4194
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه درباره نمودار فرآیند در رایتینگ تسک 1 بنویسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.