0
0

چگونه درباره نمودار های خطی در رایتینگ تسک 1 بنویسیم؟

1221 بازدید

نمودار های خطی در رایتینگ تسک 1 نوع دیگری از سؤالات نوع نمودار است و استراتژی حل این سؤال بسیار شبیه به طرح نمودار نواری یا ستونی است.

در این نوع سؤال ، شما می توانید دو نوع نمودار خطی پیدا کنید. در نوع ساده نمودار خطی ، ممکن است فقط یک نمودار خطی به شما داده شود اما از طرف دیگر ، در نوع پیچیده ، ممکن است دو یا بیشتر از دو نمودار را در نمودار خطی داشته باشید.

این خطوط می توانند از رنگ های مختلف و یا انواع مختلفی برخوردار باشند. برای چنین سؤالات پیچیده نمودار خطی ، راهنما ها در یک طرف نمودار آورده شده اند تا بتوانید تشخیص دهید که کدام خط با کدام داده مطابقت دارد. بگذارید با جزئیات بیشتر چگونگی حل نوع نمودار های خطی در رایتینگ تسک ۱ آیلتس  را بیابیم.

مرحله 1: برای نوشتن مقدمه، صورت سوال را درست بخوانید

در نمودار های خطی در رایتینگ تسک 1شما هرگز نباید بدون خواندن کامل صورت سوال درباره نمودار بنویسید. اگر چنین کاری را انجام دهید ، بخش مهمی را  از دست خواهید داد. پس از خواندن سؤال ،نگاه مختصری نیز به نمودار خطی بیندازید. عنوان آن را بررسی کنید زیرا صورت سوال ممکن است ایده بهتری در مورد نمودار در شما ایجاد کند. همچنین ، از محورهای x و y میتوانید واحد های زمان را بیابید و از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال:

in the period of 10 years

from 1970 to 1980

نمودار های خطی در رایتینگ تسک 1

مرحله 2: برای نوشتن پاراگراف اصلی نمودار خطی را تجزیه و تحلیل کنید

اگردر نمودار خطی فقط یک نمودار به شما داده شده است ، میتوانید فقط یک پاراگراف اصلی برای بیان جزئیات بنویسید. با این حال ، اگر به شما دو یا چند نمودارخطی در نمودار داده شده است ، می توانید از دو پاراگراف اصلی برای بیان جزئیات کافی استفاده کنید. در این حالت ، ابتدا در پاراگراف اول می توانید در مورد خطوط تکی که می تواند نقطه شروع یک خط ، نقاط اوج و روندهایی مانند کاهش تدریجی ، موارد در حال افزایش ، پایدار و غیره را در ذکر کنید. در پاراگراف دوم میتوانید موارد مختلف را باهم مقایسه کنید

مرحله 3: برای یافتن نکات برجسته مهم ، مقایسه کنید

برای نوشتن در مورد نکات برجسته نمودار های خطی در رایتینگ تسک 1، باید بتوانید خطوط را به خوبی مقایسه کنید. در اینجا ، ممکن است که نقاط تقاطع خطوط یا اینکه دو خط در طی یک دوره ثابت از یک روندیکنواخت پیروی می کنند را در نظر بگیرید. سپس ، در شروع و انتهای آن به همراه داده های مربوطه ، نقاط اوج را نیز ذکر کنید و همچنین بنویسید که حداکثر یا کمترین آن نقطه در چ زمانی بوده است. این نکات برجسته مهم چیزی نیست جز ویژگی های کلیدی که رایتینگ شما را قوت میبخشد.

مرحله 4: خلاصه اصلی یا نتیجه گیری نمودار خطی را درج کنید

رایتینگ تسک 1 بدون خلاصه و نتیجه گیری ، معنی خود را از دست می دهد. از این رو ، باید آن را در نتیجه گیری قطعی خود بیان کنید که یا پس از مقدمه یا بعد از پاراگراف های اصلی آنرا بنویسید.

 

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=2440
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه درباره نمودار های خطی در رایتینگ تسک 1 بنویسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.