0
0

نکات و ترفندهای ریدینگ آیلتس برای نمره 9

140 بازدید

بخش ریدینگ آیلتس برای آزمایش جنبه‌های مختلف مهارت‌های ریدینگ، مانند خواندن و درک ایده اصلی، خلاصه‌سازی، تشخیص نظرات / استدلال نویسنده و توانایی تجزیه و تحلیل همان طراحی شده است. محدودیت زمانی 60 دقیقه با 40 سوال در بخش ریدینگ وجود خواهد داشت اما

هر روز بخوانید:

ابتدا باید مطالعه کنید. شما باید تعداد بی شماری از منابع را بخوانید. مقالات آنلاین، روزنامه ها، رمان ها و مجلات موارد فوق العاده ای برای شروع هستند. سعی کنید آگاهانه مطالعه نکنید و فقط با جریان متن پیش بروید. با کنجکاوی و برای سرگرمی بخوانید. لازم به تاکید بیشتر نیست – بیشترازاین سفارش نمی کنم. این کار تداوم در خواندن، دایره لغات و سرعت خواندن شما را افزایش می دهد. هر روز بخووانید حتی اگر نیم ساعت یا 45 دقیقه باشد، اما حتما بخوانید.

ابتدا سوالات را بخوانید:

این نکته در مورد آیلتس بازی را تغییر می دهد. شما 60 دقیقه فرصت دارید تا به 40 سوال مرتبط با 3 متن پاسخ دهید. زمان بسیار مهم است، بنابراین شما نمی توانید متن را به طور کامل بخوانید و وقت خود را صرف کنید. ابتدا سوالات را بخوانید. این به شما این امکان را میدهد بدانید که وقتی به متن رسیدید به دنبال چه باشید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

سوالات را دوباره بخوانید و آنها را درک کنید:

به طور جدی، یک خطای کوچک در درک اینکه سوال چه می خواهد می تواند شما را خیلی عقب بیندازد. سوالات را به طور کامل بخوانید.

اسکن، مرور و خلاصه کردن:

این نکته ای است که اگر آن را با نکته 1 دنبال کنید معجزه می کند (به طور جدی، همین امروز شروع به خواندن کنید!). متنی را که به شما داده شده است مرور کنید و به دنبال ایده های اصلی بگردید، طرح بندی متن را درک کنید، کلمات کلیدی و نکات برجسته را برجسته کنید و سعی کنید معنی متن را بفهمید. وقتی نوبت به بخش ریدینگ می‌رسد، این موضوع مهم است.

 

کلمات کلیدی را در ذهن خود کلید بزنید:

آیلتس شامل اطلاعات زیادی است. سوالات از شما می خواهند که به دنبال اطلاعات خاص بگردید و پاسخ های مناسب را پر و یا انتخاب کنید. در حین بررسی، مطمئن شوید که کلمات کلیدی مانند تاریخ، مکان، موضوع، اعداد و غیره را مشخص کرده اید. با تمرین یاد خواهید گرفت که کلمات کلیدی را تشخیص دهید.

ریدینگ آیلتس

با انواع سوال آشنا شوید و تمرین کنید:

برای همه داوطلبین آیلتس ، بدترین نوع سوالات ، سوالات درست / غلط / داده نشده هستند. در حالی که این ممکن است برای آنها صدق کند، چه چیزی در آیلتس برای شما سخت است؟ برعکس، در چه نوع سوالاتی عالی خواهید بود؟ شما فقط با تست های تمرینی می توانید این کار را انجام دهید. این موارد به شما کمک می کند تا با انواع سوالات آیلتس آشنا شوید

واژگان :

در حالی که استفاده از فلش کارت و به خاطر سپردن یک دسته کامل از کلمات ممکن است راه ایده آلی برای بهبود دایره لغات شما باشد، اما خواندن از منابع مختلف در مورد موضوعات مختلف، تکنیک بهتری از بین این دو خواهد بود.

وقتی مقالات و مطالبی را از ژانرهای مختلف می خوانید، نه تنها دانش خود را ایجاد می کنید، بلکه با پیشرفت خود با کلمات جدیدی نیز روبرو می شوید. بخوانید، کلماتی را که نمی دانید یاد بگیرید و به خواندن ادامه دهید. این کار بسیار بهتر از حفظ 7000 کلمه جدید برای آیلتس است. مطمئن شوید که به عقب برگردید و کلماتی را که در تست های تمرینی خود نمی دانستید را نیز یاد بگیرید. می توانید از این به عنوان مرجعی برای یادگیری هر کلمه ای که با آن برخورد می کنید استفاده کنید.

تفاوت متون آیلتس:

در آزمون ریدینگ آیلتس با متونی مواجه می شوید که می توان آنها را به 2 دسته کلی تقسیم کرد:

توصیفی – این متون به ترتیب زمانی هستند و معمولاً پر از حقایق و اطلاعات در مورد یک موضوع خاص هستند. مثال: تاریخچه جاده ابریشم.

گفتمانی – این متون حول یک نظریه یا فرضیه بر اساس تحقیقات و شواهد نویسنده متمرکز شده اند. همچنین ممکن است نظرات خاصی را بیان کند و استدلال هایی را بیان کند.

به تمام سوالات پاسخ دهید حتی اگر از پاسخ آن مطمئن نیستید:

آیلتس هیچ نمره منفی ندارد، بنابراین تا جایی که می توانید به سوالات خود با دقت پاسخ دهید!

پارافریز کردن :

زبان موجود در سوال ممکن است زبان موجود در متن را منعکس نکند، بنابراین شما باید توانایی های خواندن خود را بسازید (شما فقط با خواندن هر روز می توانید این کار را انجام دهید) به گونه ای که بتوانید با استفاده از مترادف ها ترجمه کنید و معنی آن را جمع آوری کنید.

گرامر کلیدی است:

اطمینان حاصل کنید که هنگام پاسخ دادن به سؤالات پاسخ کوتاه یا هر نوع سؤال دیگری که شامل نوشتن پاسخ شما می شود، هیچ اشتباه گرامری وجود نداشته باشد. قواعد دستوری، املا و ساختار جمله بسیار مهم هستند.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5655
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکات و ترفندهای ریدینگ آیلتس برای نمره 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.