0
0

نکات و راهکارهای ریدینگ آیلتس

1044 بازدید

آزمونریدینگ آیلتس س شامل 40 سوال است که باید طی 60 دقیقه به آن پاسخ داده شود.

در ادامه چندین نکات و راهکارهای ریدینگ آیلتس آورده شده است که به شما در موفقیت در آزمون ریدینگ آیلتس کمک می کند.

بخشهای ریدینگ جنرال آیلتس از مجلات و روزنامه ها ، تبلیغات ، اطلاعیه ها ، کتاب ها ، کتاب های راهنمای شرکت ها  و دستورالعمل ها گرفته شده است. بخشهای ریدینگ آکادمیک آیلتس عمدتا از کتابها ، مجلات و روزنامه ها است. اجازه دهید ابتدا 11 نوع سوال را که در آزمون ریدینگ آیلتس پرسیده میشود را ، بررسی کنیم.

انواع سوالات در آزمون ریدینگ آیلتس

 1. چند گزینه ای

 2. تطبیق دادن عنوان ها

 3. شناسایی اطلاعات (درست ، نادرست، داده نشده است)

 4. شناسایی نظرات یا ادعاهای نویسنده (بله خیر داده نشده است)

 5. تطبیق اطلاعات

 6. تطبیق دادن ویژگی ها

 7. تکمیل جمله

 8. مطابقت دادن انتهای جمله

 9. خلاصه ، یادداشت ، جدول ، تکمیل نمودار فرآیند

 10. تکمیل نمودار

 11. سوالات کوتاه پاسخ

 

نکات و استراتژی های ریدینگ آیلتس

در این پست ، ما 10 نکته و استراتژی ریدینگ آیلتس را برای بهبود نمرات ریدینگ شرح خواهیم داد.

آیا تا به حال فکر کرده اید که نکته برتر برای ریدینگ آیلتس چیست؟

پاسخ فهمیدن و درک متن ها است.

نکته برتر این است که دستورالعمل ها را به خوبی بخوانید.

غالباً داوطلبین آزمون ، خیلی سریع و بدون توجه به آنچه سوال می خواهد ، سریع متن را می خوانند. خوب ، این ایده خوبی در آزمون ریدینگ آیلتس نیست. درک صورت سوال رمز موفقیت است. به خواسته های سوال مانند  “یک کلمه یا یک عدد بیشتر ننویسید” و …. توجه کنید.

آیا باید سعی کنیم کل متن را بفهمیم؟

از آنجا که اکثر سوالات به ترتیب پاراگرف های متن هستند ، شما باید از مهارت خواندن خود برای یافتن پاسخ ها به خوبی استفاده کنید و خود را برای پاسخ ها متقاعد کنید. اگر قادر به درک معنای “یک کلمه در متن” نیستید ، می تواند توسط جملات قبل وبعد آن حدس بزند.

آیا کلمات کلیدی کمک می کنند؟

شناسایی کلمات کلیدی مهم است. اسکن کردن کلمات کلیدی می تواند به شما در یافتن پاسخ های صحیح کمک کند. با استدلال منطقی و مهارت های خود در بیان ، به راحتی می توانید پاسخ ها را دریافت کنید. مراقب باشید ، برخی از کلمات می توانند بسیار گمراه کننده باشند و به نظربرسد که پاسخ های صحیح هستند درحالیکه اینطور نیست. همچنین ، هنگام خواندن ، هرگز فراموش نکنید که صفتها ، قیدها و مقایسه ها را در متن خود علامت گذاری کنید ، آنها هنگام حل سوالات بسیار مفید هستند.

 راهکارهای ریدینگ آیلتس

بهترین راه برای گرفتن نمره بالا در ریدینگ آیلتس چیست؟

واژگان خود را بسازید

ممتحن آیلتس متون را از منابع مختلف انتخاب می کنند و مرحله بعدی برای آنها طراحی سوال است. آنها با استفاده از پارافریز کردن اطلاعات متن به سه روش استفاده از کلمات مترادف (Waters = ocean) ، استفاده از توضیح / شرح کلمه (Pioneers = they were first to build ships) و با استفاده از عبارات مترادف (there was hardly anyone in the village = No one could be found in the village) این کار را انجام میدهند. من به شما توصیه می کنم دامنه واژگان خود را تقویت کنید ، این مطمئناً ریدینگ آیلتس را برای شما آسان می کند.

دستور زبان می تواند مفید باشد

داوطلبین اغلب در نوشتن پاسخ های خود به ویژه در پر کردن جای خالی اشتباه می کنند. سعی کنید سوالات را با دقت بخوانید و ببینید آیا به یک اسم (مفرد یا جمع) ، فعل (مفرد یا جمع) ، صفت یا مجموعه ای از کلمات نیاز دارد. سپس نوشتن پاسخ مناسب بسیار آسانتر می شود.

تست های ریدینگ را تمرین کنید

هیچ کس نمی تواند این واقعیت را که تمرین کمک می کند انکار کند. شما باید هر روز حداقل یک متن ریدینگ ، یک متن یا یک نوع سوال خاص را انجام دهید تا مهارت ریدینگ آیلتس خود را بهبود ببخشید. دو روش مناسب برای تمرین خواندن وجود دارد. اول ، شما می توانید در شرایط محدود مانند شرایط امتحان واقعی متون را بخوانید تا مدیریت زمان خود را تجزیه و تحلیل کنید و بهبود ببخشید ، و دوم اینکه انواع سوال خاص را برای درک و تسلط بر مفاهیم ریدینگ حل کنید.

هنگام انتقال پاسخ ها، مراقب باشید

هنگام نوشتن پاسخ های خود در پاسخ نامه ، باید بسیار مراقب باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ غلط املایی وجود ندارد ، شما پاسخ درست / نادرست را به عنوان بله / خیر و بالعکس نمی نویسید. تمام پاسخ های شما باید با حروف بزرگ نوشته شود. برای مثال ، طبق دستورالعمل سوالات پاسخ دهید ، اگر پاسخ گزینه C است ، توضیحات آن را ننویسید.

آیا مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس مشکلی برای شما ایجاد نمی کند؟

شما باید یاد بگیرید که در آزمون آیلتس خود به خوبی زمان را مدیریت کنید. معمولاً اولین بخش شما نسبتاً آسان است ، سعی کنید آن را ابتدا حل کنید و زمان کمتری را به آن اختصاص دهید تا بعداً به بخش های کمی پیچیده تر زمان بیشتری اختصاص دهید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=4666
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکات و راهکارهای ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.