0
0

15 نکته مهم در مورد ریدینگ آیلتس

1424 بازدید

بخش ریدینگ آیلتس برای بسیاری از افراد چالش برانگیز است. در این پست ‍15 نکته مهم در مورد ریدینگ آیلتس به منظور به دست آوردن نمره بالا در ریدینگ و کمک به شما در غلبه بر موانعی که هنگام تلاش برای ریدینگ با آن روبرو هستید، بیان شده است.

در زیر برخی از نکات ریدینگ که توسط یک متخصص آیلتس ارائه شده است ، آورده شده است.

به کمک ما نکات مهم و مفید در مورد بخش ریدینگ را یاد بگیرید:

1.برای بهبود قدرت درک ، به خواندن ادامه دهید

اگر عادت به خواندن تعدادی کتاب یا مطالب آنلاین داشته باشید ، مطمئناً در بخش ریدینگ به شما کمک زیادی خواهد کرد. اگر اینطور نیست ، می توانید با خواندن کتاب های درسی ، مجلات ، روزنامه ها و مقاله ها به صورت آنلاین این عادت را ایجاد کنید.

این به شما در درک مطالب نوشتاری در زمان کمتری کمک می کند و همچنین تمرکز خود را بهبود می بخشید. سعی کنید روزانه به مدت نیم ساعت یا بیشتر ، به عنوان بخشی از آماده سازی امتحان ، متنی را بخوانید.

2.یک استراتژی برای ریدینگ تهیه کنید

برای موفقیت شما در امتحان ، بسیار مهم است که شما یک استراتژی برای خواندن تهیه کرده و همین کار را در آزمون آیلتس بطور مؤثر اجرا کنید.

تعدادی از استراتژی های خواندن وجود دارد که از آن طریق می توانید یکی از روش های مناسب برای خود را انتخاب کنید.

به عنوان مثال ، اگر فکر می کنید پاسخ دادن به بخش 3 ابتدا به شما در جلب اعتماد به نفس کمک می کند ، به جای اینکه در آخر به آن پاسخ دهید ، طبق سطح راحتی خود از این استراتژی استفاده کنید.

3.آزمون های آزمایشی را تمرین کنید

تعدادی از آزمون های سال های گذشته یا آزمایشی را از کتابهای کمبریج آیلتس ، وب سایتهای IELTS یا سایر مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط موسسه آموزشی خود حل کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که تمرین کلید موفقیت شما در امتحان است.

بعد از حل هر تست عملی ، نقاط ضعف و اشتباهات خود را می شناسید. هرچه قبل از امتحان از اشتباهات خود آگاه تر باشید ، بهتر است زیرا می توانید در هنگام امتحان از آنها جلوگیری کنید.

4.مدیریت زمان مناسب

برنامه ریزی کنید که چگونه می خواهید زمان خود را به طور مؤثر برای تکمیل 3 بخش تقسیم کنید. یک استراتژی مبتنی بر زمان تهیه کنید و بر این اساس تمرین کنید.

مثلا شما 1 ساعت برای آزمون ریدیدنگ وقت دارید که می توانید 20 دقیقه برای هر بخش تقسیم کنید.

به خاطر داشته باشید که زمان برای موفقیت در بخش ریدینگ آیلتس بسیار مهم است ، بنابراین سؤالات را با ذهن متمرکز حل کنید تا بتوانید در طول زمان همه آنها را تکمیل کنید. همچنین ، مراقب زمان نیز باشید.

5. در حین پاسخگویی به یک قسمت ، تمرکز کنید

تمرکز مهمترین مهارت است که شما را به سمت نمره بالا هدایت می کند. برای ساختن سطح تمرکز خود با خواندن متن و تمرین دقیق نگه داشتن تایمر در خانه ، وقت خود را مدیریت کنید تا هنگام امتحان آماده باشید.

هرچه قسمت های متفاوتی را بخوانید و سؤالات را حل کنید ، سریعتر و دقیق تر می توانید پاسخ های خود را حل کنید.

6.متن را به درستی بخوانید

یک نکته مهم در مورد ریدینگ آیلتس اسکیم کردن اولین قسمت اصلی آزمون ریدینگ است. در زمان خواندن یک متن و پاراگراف ، فقط سعی کنید ایده های اصلی هر پاراگراف را درک کنید. به دست آوردن یک ایده کلی در مورد هر پاراگراف همان چیزی است که ما آن را خواندن معنی دار می نامیم. یک نکته اساسی برای اسکیم کردن یک پاراگراف این است که خط اول و آخر آن پاراگراف را به خاطر بسپارید.

7.زیر کلمات کلیدی خط بکشید

از نظر عملی ، آنچه در آزمون ریدینگ آیلتس به شما کمک می کند ، هنگامی است که شما واژگان و کلمات کلیدی مهم را در نظر می گیرید. این یکی دیگر از روشهای جلب تمرکز با استفاده از خواندن انتزاعی است که شما را به یافتن جواب نزدیکتر می کند.

برخی از ویژگی ها، ارقام ، کلمات بزرگ و غیره برخی از کلمات متداول هستند که ما به آنها اشاره می کنیم.

همچنین ، وقتی سؤالی را می خوانید ، زیر کلمات کلیدی را خط بکشید و سعی کنید آن کلمات کلیدی را در متن پیدا کنید تا پاراگرافی درست را شناسایی کنید که برای یافتن پاسخ خود به آن مراجعه می کنید.

 

 ریدینگ آیلتس

 

8.مراحل اسکن کردن را با دقت دنبال کنید

بعد از اسکیم کردن پاراگراف ها ، اسکن کردن ، عنصر اصلی آزمون ریدینگ آیلتس است و این مرحله است که هنگام یافتن پاسخ های صحیح ، تفاوت ایجاد می کند.

شما یک روند خاص را برای اسکن دنبال می کنید. در مرحله اول ، از کلمات کلیدی در سوال برای یافتن پاراگراف مناسب استفاده کنید ، آن پاراگراف را بخوانید تا جمله صحیحی را که به آن سؤال مربوط است پیدا کنید و سپس عبارت مناسب را بخوانید تا کلمات مناسب مربوط به پاسخ را پیدا کنید.

9.همیشه جواب را به ترتیب پیدا کنید

یک نکته بسیار اساسی در ریدینگ آیلتس که اکثر دانش آموزان از آن بی اطلاع هستند این است که پاسخ های شما همان ترتیب را در متن به عنوان ترتیب سوالات شما دنبال می کنند.

بنابراین ، اگر جواب سؤال 3 را در بند 2 پیدا کرده اید ، به طور حتم جواب سؤال 4 را در بند 1 نمی گیرید. تقریباً در تمام سؤالات ، نظم و ترتیب منظمی پیدا خواهید کرد که می تواند برای یافتن پاسخهایتان مزیتی برای شما باشد.

10.درک هم معنی ها و واژگان (معنی را حدس بزنید)

سوالات شما در آزمون ریدینگ آیلتس به صورت پارافریز است که به معنای استفاده از کلمات یا مترادف مختلف در سؤال است. بنابراین ، همیشه جواب مطابق با کلمات در متن نیست.

ممکن است شما مجبور باشید که سؤال را درک کرده و سپس با درک مترادف ها ، سعی کنید پاراگراف و پاسخ مناسب را پیدا کنید.

در این حالت ، اگر شما از معنای دقیق یک کلمه خاص آگاه نیستید ، حتی در این صورت می توانید سؤال را حل کنید ، فقط با فهم جمله کامل و حدس زدن معنی آن کلمه پیچیده.

11.به نقطه تمرکز سؤال توجه کنید

در سوال ، یک یا کلمات دیگری وجود دارد که می توانند محور تمرکز آن سؤال باشند. این کلمه به شما در یافتن جواب مناسب کمک می کند. شما فقط باید این نوع کلمه را در سوال مشخص کنید.

12.جواب خود را از نظر گرامر نیز اصلاح کنید

با مشاهده خود سؤال می توان فهمید که آیا جواب می تواند یک اسم ، صفت ، فعل ، عدد یا کلمه و غیره باشد. این به شما در شناسایی جواب های صحیح کمک می کند زیرا گرامر نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد.

همچنین ، می توانید دریابید که آیا پاسخ شما یک کلمه مفرد یا کلمه جمع است ، و این همان چیزی است که در بسیاری از مواقع دانش آموزان در هنگام انتقال جواب های صحیح مراقب کلمات جمع و مفرد نیستند.

13.دستورالعمل ها را در ذهن داشته باشید

دستورالعمل های سوال به اندازه یافتن جواب مهم هستند. بگذارید تصور کنیم که پاسخ شما فقط یک کلمه است ، اما اگر به اشتباه جواب دو کلمه را نوشتید ، در این صورت اشتباه خواهد شد.

بنابراین ، در مورد دستورالعمل داده شده دقت کنید. بهتر است بر دستورالعمل ها مانند کلمات کلیدی نیز تأکید کنید.

14.پاسخ ها را با دقت انتقال دهید

در ریدینگ آیلتس تقریباً در همه موارد ، پاسخ های شما همان کلماتی هستند که شما از متن انتخاب می کنید اگرچه گاهی اوقات باید پاسخ را از نظر گرامری تغییر دهید (برای مثال ، تغییر شکل فعل).

جواب را به هیچ وجه دستکاری نکنید یا حتی در جای خود مترادف ننویسید. وقتی جواب دقیق را می نویسید ، فقط نمره درست را می گیرید. همچنین ، پاسخ ها را همزمان یا بعد از اتمام یک بخش ، انتقال دهید ، نه اینکه در پایان آن را انجام دهید.

15.تمام سؤالات را بخوانید

از آنجایی که هیچ نمره منفی برای پاسخ اشتباه در ریدینگ آیلتس وجود ندارد ، بشدت توصیه می شود که هیچ پاسخی را خالی نگذارید. اگر جواب را نمی دانید ، به جای اینکه به طور کامل آنرا خالی بگذارید ، آن را حدس بزنید.

ممکن است که آنچه شما حدس می زنید جواب درست باشد. در صورت حدس زدن جواب ، می توانید سؤال را علامت گذاری کنید تا اگر در پایان وقت داشتید بعداً آن را مرور کنید.

اگر به دلیل عصبی بودن در مورد یک سوال خاص دچار سردرگمی شده اید و یا اینکه وقت خود را تمام کرده اید ، ابتدا سعی کنید آن را با صبر و حوصله اداره کنید. اگر کارایی ندارد ، فقط زمان زیادی را برای حل آن سؤال صرف نکنید. فقط آن را حدس بزنید و با ادامه مطلب ادامه دهید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=2412
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 15 نکته مهم در مورد ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.