0
0

راهکار های حرفه ای برای پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ!

2696 بازدید

پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ ،  یکی از سوالات متداول و در عین حال چالش برانگیزی هستند که در آزمونهای ریدینگ آکادمیک و جنرال آیلتس پرسیده می شوند.

یکی از راهکارهای حل این سوالات و گرفتن نمره 7 یا بیشتر، این است که در مورد این نوع سوالات پیش زمینه ای داشته باشید.

نگاهی دقیق به سؤالات چند گزینه ای در ریدینگ آیلتس

در آزمون آیلتس، سؤالات چند گزینه ای ریدینگ به یکی از دو شکل زیر مطرح می شود:

1.جمله را کامل کنید

2.به یک سؤال پاسخ دهید

این سؤالات چند گزینه ای از سه نوع مختلف تشکیل شده اند:

یک مورد از 4 گزینه را انتخاب کنید.

دو مورد  از 5 گزینه را انتخاب کنید.

سه مورد  از 7 گزینه را انتخاب کنید.

بنابراین ، لازم است قبل از انتخاب پاسخ مناسب از گزینه های داده شده ، دستورالعمل های داده شده را به دقت بخوانید و آن را درک کنید. علاوه بر این ، سؤالات به همان ترتیب با اطلاعات ارائه شده در جمله یا متن سؤال ارائه می شوند.

این نوع سؤالات با هدف تعیین توانایی شما در درک ایده اصلی متن و یافتن اطلاعات پرسیده شده در سوال است.

در اینجا چند اشتباه رایج در پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ که معمولاً فراگیران مرتکب می شوند آورده شده است:

1.خواندن کورکورانه متن!

بدون دانستن اینکه چه سؤالی پرسیده می شود ، فراگیران شروع به خواندن متن می کنند. هنگام خواندن ، آنها از آنچه می خواستند بی اطلاع هستند. بنابراین ، آنها ابتدا خواندن متن را کامل می کنند و سپس سوالات را می خوانند. سپس ، آنها متن را دوباره جستجو می کنند تا جواب را جستجو کنند. این باعث اتلاف وقت می شود و ممکن است در زمان معین نتوانند کار را انجام دهند.

2.پاسخ دادن فقط با خواندن نیمه اول جمله!

هنگام خواندن متن ، این اتفاق می افتد که فراگیران نیمی از جمله را بخوانند و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. آنها فرض می کنند که بخشی از جمله صحیح است و بدون خواندن ادامه  جمله ، جواب خود را می نویسند. اما ، احتمالاتی وجود دارد که نیمه دوم جمله ممکن است معنی را تغییر دهد و جواب نوشته شده اشتباه شود.

معمولاً کلماتی مانند “اما” ، “با این حال” و بیشتر معنای کل متن را تغییر می دهند. بنابراین ، با استفاده از چنین کلماتی و در نتیجه تغییر حس جمله ، فراگیران فریب میخورند.

3.خواندن با عجله متن!

در هنگام خواندن با عجله ، فرد قادر به درک پیام داده شده در متن نیست. هنگامی که فراگیر متن را با عجله می خواند ، احتمال دارد که او پاسخ های صحیح را نادیده بگیرد. بنابراین ، هر جا که هنگام خواندن متن کلمه کلیدی یا مترادف آن را پیدا کنند ، آن را صحیح می دانند و آن را به عنوان جواب خود یادداشت می کنند. پاسخ های انتخاب شده از این طریق بارها ثابت شده است  که نادرست بوده  و فراگیر در نهایت نمره خود را از دست می دهد.

4.افتادن در دام ممتحنین!

ممتحنین به خوبی از “حواس پرتی ها” آگاه هستند که می توانند داوطلبان را فریب دهند. حالا این حواس پرتی ها چیست؟ خب ، حواس پرتی ها در واقع پاسخ های اشتباهی هستند که درست به نظر می رسد.

تمام پاسخ های احتمالی برای یک سؤال حداقل دارای یک مترادف یا کلمه کلیدی است که با متن داده شده مطابقت دارد. این موارد برای سردرگمی داطللب نگه داشته می شود. اگر متن به درستی خوانده نشود ، فراگیر این حواس پرتی ها را به عنوان پاسخ خود انتخاب می کند و باعث از دست دادن نمره این بخش میشود .

برای خلاص شدن از شر این اشتباهات و اطمینان از اینکه به طور مداوم تمام پاسخ های خود را به درستی انتخاب کنید ، اینکار شما را ملزم به تدوین یک استراتژی خاص در پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ می کند.

 

پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ

پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ

در اینجا ، ما برخی از نکات و استراتژی های اثبات شده را که فراگیرن در آزمون IELTS واقعی خود استفاده کرده اند و به نمره مطلوب خود در پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ رسیده اند،به دست آورده ایم:

  1. دستورالعمل ها را با دقت بخوانید. بررسی کنید که آیا از شما خواسته است که یک ، دو یا چند پاسخ صحیح را از گزینه های داده شده انتخاب کنید.

  2. سؤالات را به درستی بخوانید و درک کنید. برای یافتن جواب صحیح می توانید متن داده شده را بخوانید.

  3. با روش skim کردن متن را بخوانید تا ایده اصلی را بدست آورید.

  4. هنگام خواندن متن زیر کلمات کلیدی خط بکشید تا بتوانید پاسخ ها را به راحتی پیدا کنید.

  5. بخشی از متن را با کلمات کلیدی یا مترادف آنها پیدا کنید ، آن را با دقت بخوانید ، مفهوم آن را در متن بفهمید و سپس تصمیم بگیرید که آیا به عنوان پاسخ سوال پرسیده شده میتواند استفاده شود یا نه.

  6. اگر کلمات کلیدی را در بیش از یک بخش از متن پیدا میکنید ، آنها را به درستی بخوانید و تفاوت معنای آنها را درک کنید. سپس می توانید بهترین پاسخ مناسب را انتخاب کنید.

  7. اطمینان حاصل کنید که سؤال را چک کرده اید ، آن قسمت از متن را که جواب را در آن پیدا کردید دوباره مطالعه کنید و سپس آنالیز کنید که کدام گزینه صحیح است.

  8. حذف گزینه های اشتباه نیز یکی از راه های یافتن پاسخ صحیح است.

  9. اگر وقتتان تمام شده است یا قادر به یافتن جواب صحیح نیستید ، حدس بزنید. اگر جواب نادرست باشد ، نمره ای از دست نخواهید داد. بنابراین ، بهتر است در پاسخنامه چیزی بنویسید.

در سایت تیچر رجایی آزمون های آزمایشی آیلتس را امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید که در این نوع سؤالات پراهمیت نمره ای را از دست نمی دهید. از متخصصان مشاوره بگیرید و عملکرد خود را بهبود بخشید. علاوه بر این ، یکی از مهارتهای مهم مورد نیاز برای آسان سازی پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ ، Skimming و scanning است.

در بخش وبلاگ ما، بررسی داشته باشید تا با راهنمایی ها و راهکارهای مربوط به بخش های مختلف آزمون آیلتس آشنا شوید.

شاد و پیروز باشید!

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1909
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد راهکار های حرفه ای برای پاسخ به سوالات چند گزینه ای ریدینگ!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.