0
0

چند نکته مهم در مورد نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس

385 بازدید

نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس ، یک بحث گسترده در آزمون آیلتس است. در واقع ، شرکت کنندگان در آزمون رایتینگ آیلتس برای رسیدگی به سوالات و پاسخ های احتمالی آنها دچار مشکل هستند. اما اگر کسی از قوانین دقیقی پیروی کند ، این موضوع ، مسئله مهمی نیست. این مقاله در مورد نکات مفیدی برای شروع رایتینگ آیلتس و بدست آوردن یک نمره خوب در آزمون است.

در ادامه نکاتی را که باید برای داشتن یک نمره خوب در رایتینگ به آن توجه کرد ، بیان شده است.

سوال را بفهمید:

بسیاری از داوطلبان رایتینگ آیلتس هیچ ایده ای در مورد سوال ندارند زیرا سوال را با دقت نمی خوانند. آنها به سادگی به سوالات پاسخ می دهند و برخی قسمت های سوال را در پاسخ خود کپی می کنند.من پیشنهاد نمی کنم که صورت سوال را کپی کنید. بلکه پیشنهاد من این است که سوال را دنبال کنید. با سوال آشنا شوید. سوال را بفهمید که به چه چیزی نیاز دارد. در واقع ، این یک کار ساده است. اگر خواسته های سوال را کاملاً بدانید ، می توانید بفهمید که در واقع چه چیزی از شما خواسته شده است. شما هرگز نباید سوال را کپی کنید ، بلکه همیشه آن را پارافریز کنید.

نکته های سوال را یادداشت کنید:

تعداد قابل توجهی از داوطلبان آیلتس برای صرفه جویی در وقت از این مرحله اجتناب می کنند. آنها برای رسیدگی به سوالات نکات را یادداشت نمی کنند. یادداشت برداری بخشی از آزمون است. آنها باید یادداشت های کوچکی را در برگه پاسخ نامه یا در ذهن خود یادداشت کنند. این راه خوبی برای بالا بردن نمره است. مزایای زیادی در یادداشت برداری وجود دارد.

به اصل مطلب پایبند باشید:

در حین پاسخ دادن به بخش رایتینگ تسک 2 ، اکثر داوطلبان آزمون آیلتس نمی توانند تمرکز خود را بر روی نکته اصلی سوال حفظ کنند. آنها بی جهت پاسخ خود را بزرگ می کنند. در بیشتر مواقع ، آنها نمی توانند آنچه را که می نویسند پیگیری کنند. آنها قوانین را فراموش می کنند و مهمتر از همه ، به موضوع سوال اهمیتی نمی دهند. در نتیجه ، آنها نکات حیاتی سوالات را از دست می دهند. آنها هرگونه دستورالعمل مهم را فراموش می کنند. آنها همچنین نمی دانند در چنین مواردی باید چه کار کنند. در نتیجه ، نوشتن برای تسک 2 رایتینگ برای آنها تبدیل به یک کابوس می شود.

پیروی از یک قانون ساده وضعیت را بهبود می بخشد. به عنوان یک داوطلب آزمون آیلتس ، نیازی به توضیح بیش از حد پاسخ ها نخواهید داشت. فقط باید به نکات اصلی پایبند باشید. پاسخ های مورد نظر را بنویسید. سعی کنید نکات را مطابق با سوال مطرح کنید. در واقع ، سوالات مربوط به ارزیابی هوش شما نیست ، بلکه ارزیابی دانش شما در مورد موضوع است. خط کشیدن زیر کلمات کلیدی سوال به شما در تنظیم پاسخ ها کمک می کند.

برای زمان خود برنامه ریزی کنید:

خوب ، این یک موضوع مهم دیگر در آزمون رایتینگ آیلتس است. زمان انجام تسک ها محدود است. متقاضی باید مهارت های مدیریت زمان را هنگام حضور در آزمون رعایت کند. پیشنهادات مختلفی در مورد مدیریت زمان وجود دارد. هنگامی که زمان به پایان می رسد ، ممتحنین از نامزدها می خواهند که نوشتن را متوقف کنند یا آنها برگه های پاسخ نامه را می گیرند. بنابراین ، داوطلبان باید مراقب زمان باشند.

در نتیجه، تعیین بودجه برای هر بخش ضروری است. و این برای نوشتن رایتینگ تسک 2 بسیار مهم است.

استفاده مناسب از واژگان:

خوب ، همانطور که گفته شد آزمون آیلتس در مورد مهارت های زبان انگلیسی متقاضیان است. انتظار می رود که ممتحن توانایی ها و ظرفیت های شما را با مهارت های زبان مورد ارزیابی قرار دهد. در آزمون رایتینگ آیلتس بسیاری از متقاضیان بارها و بارها کلمات یکسانی را تکرار می کنند. ممتحن انتظار دارد انواع مختلفی از زبان را در برگه پاسخ مشاهده کند. آنها همچنین انتظار دارند که داوطلبان برای توصیف تخیلات خود از اصطلاحات و عبارات متفاوتی در متن پاسخ استفاده کنند.

این بخش مهمی برای داوطلبان آیلتس است. آنها باید کلماتی را که در متن رایتینگ نوشته اند بررسی کنند. عاقلانه است که کلمات یکسان را تکرار نکنید. هرچه بیشتر تکرار کنید ، بیشتر تاثیر منفی روی نمره نهایی خود میگذارید. بنابراین ، این بسیار مهم است که کلمات خود را انتخاب کرده و آنها را در مکان مناسب و به شیوه مناسب به کار ببرید

رایتینگ آیلتس

استفاده درست از پاراگراف ها:

بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون رایتینگ آیلتس از این واقعیت بی اطلاع هستند. آنها در نوشته های خود از پاراگراف بندی استفاده نمی کنند. آنها پاسخ ها را روی پاسخ نامه در یک پاراگراف واحد می نویسند. آنها به وضوح نظرات خود را در مورد موضوع در یک پاراگراف طولانی بیان می کنند. تجزیه ایده ها در چندین پاراگراف یک روش مفید است. داوطلبان هنگام پاسخگویی به سوالات باید از چند پاراگراف استفاده کنند.

بهترین ایده این است که یک برنامه دقیق تهیه کنید. قبل از نوشتن پاسخ ، پاراگراف ها را بسازید . برای داشتن بهترین تقسیم بندی مقاله خود را در 4 پاراگراف بنویسید

– اولین مورد مقدمه است. می توانید ایده های خود را در پاراگراف اول معرفی کنید.

– مظرات مثبت خود را در پاراگراف دوم قرار دهید.

– نظرات منفی را نیز در پاراگراف سوم بنویسید.

– در نهایت ، ایده های خود را در پاراگراف آخر قرار دهید.

اما باید مراقب باشید. هیچگونه اطلاعات ناخواسته ای را بیان نکنید. برای افزایش کلمات و خطوط هیچ گونه نکته اضافه ای را بیان نکنید. بلکه ، اگر ایده های خود را فقط با کلمات مناسب بسط دهید ، کافی است.

پاسخ های کامل:

جالب است که برای کاهش استفاده از کلمات بیهوده ، بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس پاسخ ها را تکمیل نمی کنند. آنها ترجیح می دهند جملات کوتاه بنویسند و در برخی موارد فقط نکات را می نویسند. اما این کاملاً یک عمل اشتباه در آزمون آیلتس است. ممتحنین از چنین پاسخ هایی ناراضی هستند. این آزمون به منظور ارزیابی دانش و مهارت های شما در مورد زبان انگلیسی است. و اگر پاسخ ها را کامل نکنید ، ممتحن قادر به ارزیابی پتانسیل های شما نخواهد بود.

دستور زبان ، املا و علائم نگارشی را بدانید:

یک داوطلب آیلتس باید به کاربرد املا ، دستور زبان و علائم نگارشی اهمیت دهد. با استفاده از گرامر اشتباه ، ایجاد ساختار جملات غیر رسمی یا عدم قرار دادن علائم نگارشی در مکان های مناسب می تواند در رایتینگ تسک 2 نمره خود را کاهش دهد. داوطلبان باید در مورد موضوع دقت کنند. برای داشتن نمره بالا در آیلتس ، یک تمرین قبلی نیاز است.

در هنگام نوشتن از زبان رسمی استفاده کنید:

امروزه استفاده از بیان غیررسمی یک موضوع رایج در حین صحبت کردن است. اما استفاده ازآن در رایتینگ تسک 2 یک جرم بزرگ است. در واقع ، ممتحنین این موضوع را نمی پسندند. آنها انتظار دارند که شما در نوشتن از زبان رسمی استفاده کنید.

کلمات پایانی:

اگر دانش لازم را دارید ، داشتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس آسان است. قبل از رفتن به سراغ تسک 2 رایتینگ آیلتس ، مطالعه قبلی و دانستن تمام قوانین گرامر و زبان ضروری است. نکات بیان شده در این پست نیز می تواند نکات مفیدی برای داوطلبین آیلتس باشند. آنها باید به خاطر داشته باشند که اشتباهات ناخواسته هستند و شانس موفقیت را کاهش می دهند. در بیان ایده ها بدون افراط و تفریط باشید. افزودن مثال به جای توضیحات ، شیوه نوشتن را بهبود می بخشد.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5388
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد چند نکته مهم در مورد نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.