0
0

چگونه با اعتماد بنفس صحبت کنید؟

113 بازدید

یادگیری زبان جدید چالش های زیادی دارد ، اما شاید هیچ کدام مضرتر از عدم اعتماد به نفس ما نباشند. با شک و تردید که مانع پیشرفت می شود ، سفر ما برای تسلط بر صحبت کردن به زبان انگلیسی می تواند بسیار ناامید کننده و بی نتیجه باشد.

در اینجا چندین نکته یادگیری وجود دارد که می تواند به شما بیاموزد در آزمون اسپیکینگ آیلتس چگونه با اعتماد بنفس صحبت کنید؟

1.گش دهید و تکرار کنید

همه ما یک فیلم ، برنامه تلویزیونی یا حتی کانال YouTube مورد علاقه داریم. اما به جای اینکه فقط آنها را در سکوت تماشا کنید ، با دقت به صحبت های شخصیت ها یا مجریان گوش دهید و دیالوگ مورد علاقه خود را تکرار کنید. جلو بروید و مکث کنید ، عقب بکشید و در صورت لزوم چندین بار به جمله ها گوش دهید. یا بهتر از این ، زیرنویس انگلیسی را روشن کنید تا به شما در شناسایی هر کلمه کمک کند. این یک روش سرگرم کننده برای تمرین مهارت های شنیداری و گفتاری شما با مطالبی است که هم لذت بخش و هم سرگرم کننده است.

2.دوست پیدا کنید

تمرین به تنهایی همیشه دشوار است ، به ویژه هنگامی که صحبت از بهبود مهارت های گفتاری شما می شود. بنابراین ، گروهی از دوستان یا همکلاسی های مشابه خود را پیدا کنید که هدف شما از اعتماد به نفس بیشتر در استفاده از زبان انگلیسی را دارند. دور هم جمع شوید و قانون “فقط انگلیسی” را اجرا کنید ، زیرا همه باید فقط در یکی دو ساعت آینده انگلیسی صحبت کنند. با چنین سیستم حمایتی ، احساس امنیت بیشتری خواهید کرد تا بتوانید صحبت کنید و انگلیسی صحبت کنید.

با اعتماد بنفس صحبت کنید

3.با صدای بلند بخوانید

حداقل 30 دقیقه هر روز را به مطالعه اختصاص دهید و سپس 30 دقیقه دیگر را با صدای بلند مطالعه کنید. این یک روش عالی برای تقویت مهارت خواندن در هنگام تمرین تلفظ و همچنین تلفظ کلمات مختلف و جملات است. اگر از نحوه تلفظ یک کلمه مطمئن نیستید ، کافی است از فرهنگ لغت زبان آموزان ، Google یا YouTube استفاده کنید. اما بیش از حد درگیر جزئیات تک تک کلمات خود نشوید. هدف این تمرین افزایش اعتماد به نفس در صحبت کردن است و خواندن با صدای بلند به شما این امکان را می دهد که در حریم خصوصی و راحتی خانه/اتاق خود تلفظ کردن را تمرین کنید.

4.از اشتباه کردن نترسید

به خاطر داشته باشید: اشتباه کردن اشکالی ندارد. اگر با کلمات طولانی یا پیچیده روبرو می شوید ، کافی است بایستید و چند ثانیه به خود فرصت دهید تا نفس بکشد ، سپس به صحبت ادامه دهید. این واقعیت که شما در حال برقراری ارتباط با زبانی هستید که زبان مادری شما نیست دلیل کافی برای افتخار شما به دستاوردهای خود است.

مانند هر کار دشواری ، کلید صحبت کردن همرا با اعتماد به نفس تمرین ، تمرین و تمرین بیشتر است. در سفر آمادگی زبان خود ثابت قدم باشید و مطمئن شوید که هر روز زمانی را برای صحبت به انگلیسی اختصاص می دهید!

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5433
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه با اعتماد بنفس صحبت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.