0
0

چگونه در آزمون لیسنینگ نمره بالا بگیریم؟

401 بازدید

در ادامه چند نکته وجود دارد که می توانید قبل ، در حین و بعد از آزمون لیسنینگ آنها را تمرین کنید و این نکات به شما کمک می کند تا نمره بالایی را در آزمون لیسنینگ آیلتس بدست آورید:

 

مهارت های شنیدن عمومی خود را تقویت کنید

هدف اصلی آزمون لیسنینگ آیلتس آزمایش توانایی شنیدن شما است. فقط استفاده از موارد تمرینی یا آزمون های قبلی تست لیسنینگ کافی نیست، همچنین باید به برخی از سیستم های صوتی عمومی مانند تلویزیون ، رادیو ، مستندات و غیره گوش دهید تا مهارت شنیداری خود را بهبود ببخشید. همچنین می توانید سریال های انگلیسی ساده را تماشا کنید. از این طریق می توانید مهارت های گفتاری خود را در کنار مهارت شنیداری نیز ارتقا دهید.

دایره واژگان خود را تقویت کنید

فایل های صوتی پخش شده در بخش 3 آزمون لیسنینگ همیشه مربوط به آموزش است ، به عنوان مثال دانشجو و استاد راهنما در مورد یک موضوع کلاس یا یک تکلیف بحث می کنند. شما باید در مورد واژگان مربوط به تحصیل در دانشگاه اطلاعات داشته باشید. این به شما کمک می کند تا این بخش را به روش بهتری درک کنید.

همه سوالات را بخوانید

قبل از گوش دادن به فایل صوتی سوالات را بخوانید تا در هنگام گوش دادن برای سوالات آمادگی داشته باشید که پاسخ هر سوال در کدام بخش است. اگر سوالات را مرور کنید ، خواهید فهمید که کدام کلمات را باید در جاهای خالی  قرار دهید. همچنین می توانید بفهمید که باید از فعل ، اسم ، صفت و یا … استفاده کنید.

موقعیت سوال را بشناسید

قبل از هر بخش ، در مورد هر فایلی که قرار است پخش شود مقدمه کوتاهی به شما داده می شود. به عنوان مثال: در صدا ، آنها خواهند گفت “اکنون مکالمه ای بین …. و ….. پخش خواهد شد” و سایر جملات مشابه وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید در مورد موضوع مکالمه بین کسانی که در صدا صحبت می کنند مطلع شوید. و این اطلاعات روی کاغذ سوال نوشته نخواهد شد ، شما باید فقط در فایل صوتی آنها را شناسایی کنید. بنابراین هنگام پخش صدا باید از ابتدا تا انتها هوشیار باشید. با گوش دادن به نکات مهم ، خواهید فهمید که بقیه قسمت های فایل صوتی درباره چیست.

آزمون لیسنینگ

همیشه به فایل صوتی توجه کامل داشته باشید

از ابتدا تا انتها به صدا کاملا توجه کنید. باید به خاطر داشته باشید که صدا فقط یک بار پخش می شود و تکرار نمی شود. اگر هر یک از سوالات را از دست داده اید ، نگران نباشید ، روی سوالات بعدی تمرکز کنید تا نمره بیشتری از دست ندهید. می توانید سوالات کنار گذاشته شده را در پایان ، بعد از پاسخ دهی به دیگر سوالات مرور کنید. اگر به سوالی که پاسخ نداده اید فکر کنید ، سوالات بعدی را از دست خواهید داد.

پاسخ ها را سریعا ننویسید

تعدادی از دانش آموزان تمایل دارند که به محض گوش دادن به صدا ، پاسخ را بنویسند. گاهی ممکن است پاسخی که آنها نوشته اند درست نباشد و جواب صحیح در جمله بعدی باشد. بنابراین ، هنگام نوشتن پاسخ باید به خاطر داشته باشید که باید جمله کامل را گوش دهید و سپس پاسخ را بنویسید.

اشتباهات را بررسی کنید

بعد از هر بخش ، 30 ثانیه وقت خواهید داشت تا سوالات را بررسی کنید ، مطمئن شوید که ساده ترین اشتباهاتی را که هنگام شرکت در آزمون لیسنینگ آیلتس مرتکب شده اید ، بررسی می کنید. این اشتباهات ممکن است شامل اشتباهات املایی ، دستور زبان یا فرم های کلمه ای باشد. باید به خاطر داشته باشید که این یک آزمون زبان انگلیسی است و حتی کوچکترین اشتباه نیز به حساب می آید و همچنین ممکن است بخاطر همین اشتباهات کوچک و ساده بخش از نمره را از دست بدهید. فقط پاسخ های صحیح نمره خوبی برای شما به ارمغان می آورند.

پاسخ ها را درست انتقال دهید

پس از گوش دادن به صدا ، داوطلبان 10 دقیقه فرصت دارند تا پاسخ های خود را به پاسخ نامه انتقال دهند. اطمینان حاصل کنید که پاسخ ها را به درستی منتقل کرده اید. و پاسخ را با پاسخهای دیگر جا به جا ننوشته اید. به شماره گذاری سوال ها دفت کنید ، اگر شماره گذاری دقیق باشد ، نوشتن پاسخ صحیح آسان خواهد بود.

هیچ پاسخ خالی باقی نگذارید

درست است که نباید هیچ جواب اشتباهی بنویسید ، اما اطمینان حاصل کنید که هیچ فضای خالی را نیز باقی نمی گذارید. بنابراین ، اگر پاسخ سوالی را نمیدانید ، سعی کنید حدس بزنید ، اگر با دقت به فایل صوتی گوش داده باشید ، میتوانید برای پاسخ سوال یک پاسخ احتمالی حدس بزنید. سوال را بارها و بارها بخوانید تا حدس بزنید چه پاسخی می توانید بدهید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=4599
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در آزمون لیسنینگ نمره بالا بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.