0
0

چگونه در اسپیکینگ آیلتس در مورد یک موضوع ناآشنا صحبت کنیم؟

78 بازدید

معمولا داوطلبین آیلتس نگران دریافت موضوعی ناآشنا در آزمون اسپیکینگ آیلتس هستند. با این حال، این مقاله دلایلی را بیان می‌کند که اگر موضوعی دریافت کردید که اطلاعت کمی در مورد آن دارید، چه کاری باید انجام دهید.

من می دانم که صحبت کردن در مورد یک موضوع ناآشنا به زبان دوم می تواند فشار زیادی را به همراه داشته باشد.

احتمال اینکه با موضوع ناآشنا مواجه شویم چقدر است؟

صادقانه بگویم، این موضوع بستگی به مدت زمانی دارد که برای آمادگی اسپیکینگ آیلتس خود اختصاص داده اید.

با این حال، بعید است که در آزمون آیلتس مبحثی دریافت کنید که چیزی در مورد آن نمی دانید. موضوعات انتخاب شده توسط آیلتس معمولاً موضوعاتی هستند که اکثر افراد در مورد آن راحت بحث می کنند.

مهمتر از آن، این یک آزمون سنجش دانش نیست، بلکه یک آزمون سنجش مهارت گفتاری است. اما درهنگام صحبت کردن مواردزیر در صحبت های شما سنجیده میشود:

روانی و انسجام

تلفظ

واژگان

گرامر

استفاده از موضوعات غیررسمی اسپیکینگ به شما کمکی نمی کند تا برای امتحان اسپیکینگ آماده شوید، زیرا شما را از نوع سوالاتی که واقعاً می توانید دریافت کنید منحرف می کند. به همین دلیل است که ما فقط استفاده از نمونه های رسمی آیلتس را برای تمرین توصیه می کنیم.

بنابراین، نباید نگران دریافت یک موضوع ناآشنا در امتحان اسپیکینگ باشید – احتمال وقوع این اتفاق آنقدر که فکر می کنید محتمل نیست.

وقت ارزشمند خود را با نگرانی در مورد موضوعات ناآشنا تلف نکنید – وقت خود را برای آماده سازی متمرکز کنید.

اسپیکینگ آیلتساسپیکینگ آیلتس

اگر موضوع ناآشنا دریافت کنم چه می شود؟

در صورت دریافت موضوع ناآشنا در اسپیکینگ آیلتس، دو استراتژی ممکن وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید:

صادق باشید.

همیشه می‌توانید به ممتحن بگویید که اطلاعات کمی در مورد موضوع دارید یا اینکه به تجربه شما مرتبط نیست. با این حال، مهم است که دلیل آن را توضیح دهید.

توضیح اینکه شما اطلاعات زیادی در مورد یک موضوع ندارید به شما این فرصت را می دهد تا پاسخ خود را توسعه دهید و در عین حال مهارت های تلفظ، گرامر، واژگان و روان صحبت کردن خود را نشان دهید.

به یاد داشته باشید: هیچ دو نفری به یک سوال دقیقاً به یک شکل پاسخ نمی دهند، بنابراین این مورد نیست که پاسخ شما “درست” یا “نادرست” باشد. هدف نهایی شما برقراری ارتباط موثر با ممتحن است.

داستان بسازید

آزمون آیلتس یک آزمون دروغ سنج نیست!

بنابراین، ساختن داستان در امتحان اسپیکینگ کاملاً خوب و مفید است – هدف نهایی باید این باشد که مهارت‌های مکالمه انگلیسی خود را نشان دهید.

این استراتژی بیشتر برای کسانی مناسب است که طبیعتاً داستان‌سرای خوبی یا افراد خلاق هستند.

اگر از ایده دروغ گفتن ناراحت هستید، همیشه می توانید در مورد تجربیات دیگران در مورد موضوع مورد نظر خود حدس بزنید. خیلی بهتر است در مورد دیگران صحبت کنید و به صحبت کردن ادامه دهید تا اینکه درنگ یا مکث کنید.

 

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5680
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در اسپیکینگ آیلتس در مورد یک موضوع ناآشنا صحبت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.