0
0

چگونه میتوان در لیسنینگ آیلتس عنوان سوال ها را باهم تطبیق داد؟

1374 بازدید

یکی از سؤالات دشوار جدا از سؤالات چند گزینه ای در بخش لیسنینگ آیلتس ، سوالات مرتبط به تطبیق عنوان ها (سر تیتر یا تاپیک ) است.

همانطور که از خود سوال پیداست ، این نوع از سوال عبارت است از  تطبیق دادن لیستی از سوالات به لیست دیگری از گزینه ها . در این سؤالات دو نوع تیپ سوال موجود است…،

“در تیپ اول هر جواب فقط به یک سوال اختصاص دارد اما در تیپ دوم ممکن است یک جواب متعلق به دو یا چند سوال باشد.” در حل چنین سؤالاتی مشکلاتی به وجود می آید. از این رو حل سؤالات تیپ یک بسیار راحت تر است. در ادامه چندین راهکار برای فائق آمدن بر این مسائل آمده است.

1.اطلاعات صوتی همیشه به ترتیب است!

مهمترین چیزی که باید در لیسنینگ آیلتس نظر داشته باشید این است که صوتی که برای شما پخش میشود ، مانند سایر سؤالات ، همیشه به همان ترتیب که سؤالات طرح شده اند شنیده می شود. بنابراین ، باید بر این اساس به صدا توجه کنید . همچنین ، این مهم است که شما متوجه باشید که سخنران چه موقع سکوت میکند، به این معنی است که وقتی سخنران صحبت کردن در مورد سؤال را قطع کرد ، باید به سراغ سؤال بعدی بروید. این همان چیزی است که شما باید به آن دقت کنید.

2.چشم و گوش خود را باز نگه دارید!

مهمترین نکته ای که در تطبیق دادن گزینه ها در لیسنینگ آیلتس وجود دارد این است که شما باید توجه خود را بر روی همه گزینه ها متمرکز کنید تا بتوانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید ، در حالی که باید همزمان گوش خود را هشیار نگه دارید. به طوری که بتوانید برای هر یک از گزینه ها اطلاعات را به خوبی ردیابی کنید.

انجام این کار بسیار مهم است تا از بروز سردرگمی جلوگیری شود. اگر تمرکز خود را از دست دهید ، نمی توانید جواب مناسب را پیدا کنید و در پایان ، یک گزینه خواهید داشت و آن این است که پاسخ خود را حدس بزنید.

 

لیسنینگ آیلتس

3. زیر کلمات کلیدی در گزینه ها خط بکشید!

بهترین استراتژی برای همه سؤالات لیسنینگ آیلتس که همچنین در تطبیق نوع عنوان سوالات نیز خوب عمل می کند، خط کشیدن زیر  کلمات کلیدی است. این کار به ویژه در مواردی که گزینه های شما جملات طولانی داشته باشد ، بسیار مفید خواهد بود.

از این رو می توانید کلمات مهم معنی دار را در گزینه ها مشخص کنید . همچنین برای شما آسان تر خواهد بود که به طور هم زمان روی همه گزینه ها تمرکز کنید و بدین ترتیب گزینه مناسبی را انتخاب کنید. ممکن است دوست داشته باشید برخی از کلمات کلیدی اصلی را هایلایت کنید تا بتوانید در هنگام گوش دادن به صدا ، به خوبی روی جواب ها تمرکز کنید.

4. روی درک محتویات صوتی متمرکز شوید!

جدا از همه موارد، می توانید توجه خود را به درک تمام مکالمه صوتی در لیسنینگ آیلتس قرار دهید. بدون درک اینکه سخنران در مورد چه چیزی صحبت می کند ، حتی اگر زیر کلمات کلیدی مورد تاکید نیز خط بکشید ، نمی توانید از پاسخ دادن به جواب درست مطمئن باشید. بنابراین ، همیشه کل مکالمه را به درستی درک کنید و سپس جواب خود را علامت بزنید.

 

شاد و پیروز باشید

تیچر رجایی

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=2060
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه میتوان در لیسنینگ آیلتس عنوان سوال ها را باهم تطبیق داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.