0
0

10نکته برای ارتقا نمره آزمون اسپیکینگ آیلتس

303 بازدید

بسیاری از داوطلبانی که در آزمون اسپیکینگ آیلتس شرکت می کنند ، این بخش را سخت ترین قسمت می دانند زیرا شامل ارتباط رو در رو است. اما در حقیقت ، اسپیکینگ آیلتس ساده ترین بخش آیلتس برای بهبود نمره شما است. ممکن است فکر کنید: “اما چگونه؟ مصاحبه ها خیلی خودجوش هستند! من وقت کافی برای برنامه ریزی یک پاسخ خوب ندارم. علاوه بر این ، من نگران خواهم بود… ”.

همه شرکت کنندگان در آزمون نگران و مضطرب هستند و زمان زیادی برای برنامه ریزی پاسخ های خود ندارند. و ممتحن ها به آن عادت کرده اند ، بنابراین انتظار ندارند که شما مانند یک سخنران صحبت کنید. آنها حتی از شما انتظار ندارند که پاسخ های بسیار منطقی و ساختار یافته ای بدهید! شما فقط بر اساس توانایی خود سنجیده میشوید.

برای ارتقا نمره آزمون اسپیکینگ آیلتس موارد زیر را دنبال کنید:

  • روان و بدون تردید صحبت کنید ،

  • از واژگان مختلف استفاده کنید ،

  • از اشتباهات گرامری اجتناب کنید ،

  • کلمات را خوب تلفظ کنید.

ئ همچنین می توانید با رعایت این نکات و ترفندهای ساده اسپیکینگ آیلتس نمره خود را افزایش دهید. در اینجا ما 10 نکته برتر برای صحبت کردن را برای افزایش نمره اسپیکینگ آیلتس جمع آوری کرده ایم:

1.روان و راحت صحبت کنید.

روان و خود به خود صحبت کنید. امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد. نگران استفاده از واژگان سنگین نباشید ، مسلط بودن از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما خیلی سریع صحبت نکنید و به دستور زبان خود اهمیت دهید. شما باید بین سریع صحبت کردن و مکث های طولانی “تعادل ” پیدا کنید.

2.تمرین نمونه سوالات.

به طور معمول ، در مورد موضوعات روزمره مانند کار ، تحصیل ، ورزش ، خانواده و غیره از شما سوال می شود. بنابراین باید قبل از امتحان به نمونه سوالات اسپیکینگ آیلتس پاسخ دهید. تعجب خواهید کرد که چقدر ساده هستند! شما فقط باید واژگان مناسب را بیاموزید و بدانید چه پاسخی خواهید داد.

3.در صورت نیاز دوباره سوال را مطرح کنید.

اگر چیزی را متوجه نشدید ، خجالتی نباشید. برای درخواست از ممتحن امتیاز از دست نمی دهید.

4.احساسی باشید.

با احساسات صحبت کنید. احساسات خود را مانند زمانی که از زبان مادری خود استفاده میکنید، بیان کنید.

5.سخنان خود را طولانی کنید.

سعی کنید حداقل بیشتر از ممتحن صحبت کنید. اگر سوالی با یک جمله از شما پرسیده شد ، با دو یا چند جمله پاسخ دهید. و هرگز پاسخهای کوتاه و بدون ارتباط ندهید

آزمون اسپیکینگ آیلتس

6.منسجم باشید.

از کلمات و ساختارهای پیوند دهنده استفاده کنید. با این وجود ، کلمات و عباراتی مانند however, nevertheless, all in all, moreover ، سخنان شما را غنی می کند.

7.به خود زمان دهید تا فکر کنید.

اگر از نحوه پاسخ به سوال مطمئن نیستید ، می توانید با استفاده از این نکته کمی بیشتر به خود فرصت دهید تا فکر کنید. اول از همه ، می توانید بگویید: “این یک سوال پیچیده است ...” ، “من قبلاً هرگز به آن فکر نکرده بودم …” یا “این یک سوال جالب است …”. به این ترتیب زمان بیشتری برای برنامه ریزی پاسخ خود خواهید داشت.

همچنین می توانید سوال را دوباره بسازید:

ممتحن: کتاب مورد علاقه شما در دوران کودکی کدام بود؟

شما: در کودکی چه کتابی را دوست داشتم؟ بذار ببینم…

8.اشتباه کرده اید؟ نگران نباشید.

اگر اشتباه کرده اید – نگران نباشید! سعی کنید تا حد امکان با آرامش خود را اصلاح کنید. و اگر نمی توانید – فقط به صحبت کردن ادامه دهید ، به دلیل چند اشتباه امتیاز  زیادی را از دست نخواهید داد.

9.ظاهر را فراموش نکنید.

ظاهر خوب ، بوی خوب و احساس خوب داشته باشید. اعتماد به نفس داشته باشید. اگرچه ممکن است چندان مهم به نظر نرسد ، اما بسزایی دارد.

10.پاسخ ها را حفظ نکنید.

ممتحنین می توانند بفهمند که آیا شما آزادانه صحبت می کنید یا قبل از مصاحبه پاسخ را حفظ کرده اید. یادگیری کامل پاسخ ها ایده بدی است. در عوض ، بهتر است که کلمات و ترکیب های جداگانه را بیاموزید و آنها را در صحبت کردن خود به کار بگیرید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5346
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 10نکته برای ارتقا نمره آزمون اسپیکینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.