0
0

10 نکته برای گرفتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس

1484 بازدید

راز  گرفتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس چیست؟

رایتینگ  آیلتس همیشه یکی از بخش مهم در آزمون آیلتس بوده است که با کمی تفکر ، راهنمایی و تمرین کافی در مورد نکات زیر ، دستیابی به نمره بالا در رایتینگ آیلتس امکان پذیر خواهد بود.

نکاتی که از حالا به بعد لازم است به آنها توجه کنید:

نمره بالا در رایتینگ آیلتس

1) محتوای اصلی را نگه دارید!

اولین و یکی از مهم ترین تکنیک ها برای دریافت یک نمره بالا در رایتینگ آیلتس این است که همیشه: “محتوای اصلی را نگه دارید“.

از قالب هایی استفاده نکنید که توسط چندین مدرس مورد استفاده قرار گرفته و در وب سایت ها و وبلاگ های آموزش آیلتس مورد تایید قرار گرفته اند. زیرا این جملات تکراری اهمیت مقاله شما را کاهش می دهد.

2) تمرین دست خط!

اگر از دست خط بدی برخوردار هستید، لطفا خوشنویسی را تمرین کنید. درک کنید که رایتینگ شما باید قابل خواندن باشد و فضای مناسب بین کلمات وجود داشته باشد. این یکی از روش های کوتاه و ساده برای داشتن یک رایتینگ خوب است.

3) تمرین مختصر نویسی!

یکی از روش هایی که نوشته شما را در در رایتینگ آیلتس حرفه ای میکند، این است که جملاتتان حداکثر 15 کلمه داشته باشد. دلیل آن این است که رایتینگ شما با توجه به چگونگی مختصر نوشتن ارزیابی و نمره داده می شود. هر متن خوب انگلیسی حداکثر 15 کلمه در هر جمله خواهد داشت .

4) نوشته های منسجم!

راز گرفتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس این است که کل نوشته های شما باید منسجم باشد ، یعنی با هم هماهنگ باشند. هر جمله باید با جمله دیگر به خوبی پیوند خورده باشد. جملات را ناگهان شروع نکنید. به یک نکته مهم بچسبید و با هماهنگ کردن تمام جزئیات آن، از جمله خود پشتیبانی کنید ، جملات خود را گسترش دهید. همچنین میتوان برای روشن تر شدن آن ، مثال هایی بزنید.

5) موضوع را خوب بشناسید!

موضوع را خوب بشناسید و متناسب با آن بنویسید. لطفا از موضوع منحرف نشوید. حتما از مثال های مربوطه استفاده کنید. حتی می توانید نظر خود را بر اساس دانش و تجربه خود بنویسید. این کار باعث  میشود مقاله شما حرفه ای تر بنظر برسد.

6) استفاده از نکات نگارشی!

برای گرفتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس ، در هر زمان و هر کجا که لازم شد از نکات نگارشی مانند کاما و توقف کامل استفاده کنید.

7) استفاده از مخفف ها!

از مخفف هایی مانند “&” ، “etc” یا “e.g” استفاده نکنید.

8) استفاده از زبان عامیانه!

در استفاده از زبان عامیانه به شدت خودداری کنید.

9) تکرار کلمات!

سعی کنید تا جای ممکن کلمات را تکرار نکنید. سعی کنید از لغات های متنوع تری برای بیان نکات خود استفاده کنید.

10) استفاده از مراجع!

سعی کنید به جای اصطلاحات و عبارات ، از نقل قول های نویسندگان مشهور استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید اگر از اطلاعات گوینده نقل قول مطمئن نیستید ، آن را اضافه نکنید.


نکات بیان شده در عین کوتاه بودن به اندازه ای کافی و جامع هستند و توجه و به کار گرفتن آنها بسیار مفید خواهد بود. همچنین به شما در گرفتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس کمک میکند و البته شما را حرفه ای نشان میدهد.

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1688
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 10 نکته برای گرفتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.