0
0

11 نکته ساده برای نوشتن رایتینگ تسک 2 آیلتس

1183 بازدید

در این بخش از سايت تیچر رجایی چند نکته ساده ولي کابردی در رابطه با نكات نوشتن رایتینگ تسک 2 براي شما فراهم شده است . در نوشتن رايتينگ تسک 2 ، از شما انتظار ميرود كه به یک سؤال خاص پاسخ دهید. در رایتینگ تسک 2 از شما خواسته ميشود كه مقاله ای درباره موضوع مورد نظر با حداقل 250 کلمه بنویسید. اما فراموش نکنید که زمان این بخش محدود است. به شما 40 دقیقه فرصت داده می شود تا درباره موضوع مورد نظر به زبان  خودتان و به طور واضح و بدون خطا بنویسید.

ممکن است از شما بخواهند  انواع مختلف مقاله را در رایتینگ تسک2 IELTS بنویسید که شامل موارد زیر است:

 1. نظر خود را بیان کنید،
 2. بحث در رابطه با موضوع مقاله،
 3. مزایا / معایب (جوانب  مثبت / منفی)،
 4. مشکل و راه حل و يا
 5. يك مقاله مختلط.

شما باید نوع مقاله سؤال شده را مشخص کنید و پاسخ خود را متناسب با آن بنویسید. از شما انتظار می رود که در حین پاسخ از مهارت ها ، تجربه و مثال های خود استفاده کنید.

حال ، به مقاله شما چگونه امتیاز داده میشود؟

در اینجا معیارهای امتیاز دهی براي نوشتن رايتينگ تسک 2 براي شما آورده شده است!

 • پاسخ به سوال

 • انسجام و همبستگی

 • منبع واژگانی

 • محدوده و دقت گرامری 

هر معیار 25٪ از کل امتیاز رایتینگ را به خود اختصاص می دهد. اگر در رایتینگ خود به این پارامترها اهمیتی ندهید ، بخش مهمی از نمره خود را از دست خواهید داد.

در ادامه به برخی از نکات و راهکارهای لازم برای داشتن یک رایتینگ حرفه ای توجه کنید.

نکاتی برای گرفتن نمره بهتر در بخش رایتینگ آیلتس

1.صورت سوال را درک کنید!

درک آنچه سؤال میخواهد ، غلبه بر نیمی از مشکل است. توجه به کلیه موارد ذکر شده در سوال ضروری است. ابتدا سؤال را با دقت نگاه کنید و نوع سؤال را مشخص کنید : آیا این یک بحث است ، نظر ، راه حلی برای مسئله یا ترکیبی است. کلمات کلیدی اصلی را مشخص کنید و دقیقاً بدانید که مصحح انتظار چه چیزی در مقاله را دارد. از نوشتن در مورد یک موضوع کلی خودداری کنید.

2.ایده های خود را ترسیم کنید!

قبل از شروع به نوشتن ، ابتدا 5 دقیقه وقت بگذارید تا ایده های مختلفی را خلق کنید. سپس تمام دیدگاه های مختلف مربوط به موضوع را در مقاله بنویسید. اگر برنامه ریزی کنید و ایده های خود را به شیوه ای متناسب بیان کنید، نمره بیشتری کسب می کنید. اینکار به نوعی باعث صرفه جویی در وقت نیز خواهد شد زیرا شما از قبل مقاله را در ذهن خود ترسیم کرده اید و نکته های مهم را در نظر گرفته اید. این کار به شما کمک می کند كه مقاله خود را بهتر و سریع تر بنویسید.

3.با مباحث مشابه آشنا شوید!

آشنایی با مباحث مختلف و مشابه به شما در گسترش واژگان و بیان ایده های بیشتر کمک می کند. همچنین، سعی کنید روزنامه های بیشتری را بخوانید که باعث افزایش واژگان شما می شود و هم چنین باعث به روز شدن اطلاعات شما از وقایع روزانه اطرافتان میشود. همیشه به یاد داشته باشید که امتحان آیلتس دانش شما را نمی آزماید بلکه شایستگی شما در زبان انگلیسی را آزمایش می کند. بنابراین پاسخ خود را با یک فرآیند فکری روشن با مثالهای مختلف ارائه دهید تا قطعه نوشتاری شما بهتر  شود.

4.از خودتان سؤال کنید!

راه دیگر برای ایجاد ایده ها، سؤال کردن از خود در هنگام خواندن عنوان مقاله مانند دلیل / چه / کجا / چه کسی و چگونه برای تولید ایده های بیشتر است. هنگامی که این سؤالات را به خودتان می پرسید ، می توانید واضح تر فکر کنید و از این طریق ایده های بیشتری ایجاد کنید.

5.از نظرات شخصی خود استفاده کنید!

موثرترین روش برای نوشتن مقاله حرفه ای ، بیان نظرات شخصی شما در مقاله است. تصور کنید موضوع مقاله سوالی است که توسط دوستتان از شما پرسیده شده است ، و سپس پاسخ خود را طوری بیان کنید که گویی در حال انتقال آنچه به آن اعتقاد دارید هستید و افکار خود را درباره آن بیان کنید. همچنین ، سعی کنید از مثال ها و نمونه های مربوطه در مقاله استفاده کنید تا این موضوع روشن تر شود.

 

نوشتن رايتينگ تسک 2

6.زمان خود را مدیریت کنید!

از آنجایی که این بخش زمان طولانی نیاز دارد ، مهم است که طی 40 دقیقه نوشتن رايتينگ تسک 2  IELTS را به موقع انجام دهید. بنابراین ، شما باید مهارت های مدیریت زمان مناسب را قبل از حضور در آزمون آیلتس پرورش دهید.

نوشتن مقاله خود را با یک استراتژی مناسب شروع کنید. بیش از 5 دقیقه را برای برنامه ریزی مقاله خود صرف نکنید. در صورت امکان ، سعی کنید مقاله خود را در مدت زمان 36-37 دقیقه تکمیل کنید تا بتوانید 2-3 دقیقه آخر را برای روخوانی مقاله صرف کنید. همانطور که احتمالاً مقاله را با عجله نوشته اید ، روخوانی متن به شما کمک می کند در صورت وجود خطاهای املایی و گرامری آنهارا شناسایی کنید. به این ترتیب ، می توانید رایتینگ خود را در مدت زمان تعیین شده به طور کامل بنویسید.

7.مواظب منابع واژگان باشید!

منبع واژگانی یکی از چهار معیار ارزیابی رایتینگ است که به نمره رایتینگ شما کمک می کند. اما ، بسیاری از فراگیران آیلتس از اهمیت ویژگی های واژگانی بی اطلاع هستند. منبع واژگانی به استفاده از دامنه از واژگان کافی ، استفاده صحیح از هجی ها ، اجرای صحیح کلمات و شکل گیری واژه اشاره دارد.

کسانی که با این موضوع آشنایی ندارند ، در رایتینگ خود از کلمات تکراری استفاده می کنند. اما ، مصححین به دنبال تنوع کلمات و اصطلاحات در متن شما هستند. و هنگامی که این موارد در متن شما پیدا نشود ، تأثیر منفی در مورد واژگان ومتن شما ایجاد می کند. او فکر می کند که شما دانش زبانی ضعیفی دارید و بر این اساس به شما نمره میدهد.

بنابراین ، تا حد ممکن در مقاله خود از استفاده از کلمات تکراری خودداری کنید.

8.پاراگراف بندی کنید!

یکی از نکته های کاربردی در نوشتن رايتينگ تسک 2 که بسیاری از ممتحنین هنگام نوشتن مقاله ازآن استفاده نمی کنند پاراگراف بندی است. آنها کل موضوع را به روشنی و فقط در یک بند واحد توصیف می کنند. اما انجام این کار در IELTS Essay Writing Task قطعاً باعث میشود نمره نهایی شما کاهش پیدا کند

بخش رایتینگ مقاله IELTS از یک ساختار خاص پیروی می کند:

 • مقدمه

 • پاراگراف اصلی 1

 • پاراگراف اصلی 2

 • نتیجه گیری

ایده های خود را در بندهای مختلف تجزیه کنید. ایده های مرتبط را در یک پاراگراف، با جزئیات توضیح دهید. سپس، یک پاراگراف دیگر را با یک ایده جدید شروع کنید. اما به یاد داشته باشید، ایده های شما باید با یکدیگر مرتبط باشند ، گرچه در پاراگراف های مختلفی نوشته شده باشند.

مقاله ای با 4 پاراگراف برای نوشتن رايتينگ تسک 2 ایده آل است. فقط در صورت لزوم می توانید پاراگراف ها اضافه کنید. سعی نکنید اطلاعات ناخواسته ای را اضافه کنید یا بندهای بی مورد را گسترش دهید. این کار شانس دستیابی به امتیاز بالا را کاهش می دهد.

 

 

رایتینگ تسک 2

9.پاسخ خود را کامل کنید!

برای کامل کردن و نوشتن رايتينگ تسک 2 قبل از اتمام زمان ، بسیاری از شرکت کنندگان جوابها را ناقص میگذارند تا در فرصت اضافه آنها را تکمیل کنند. عده ای هستند که برای تکمیل پاسخ خود روش دیگری برای نوشتن انتخاب می کنند ، یعنی آنها جملاتی کوتاه می نویسند یا فقط نشانه ای را قرار می دهند که این یک عمل کاملاً اشتباه است.

این نکته را در نظر بگیرید که آزمون آیلتس برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی شما است. و اگر پاسخ ها را ناقص بگذارید ، مصحح قادر به قضاوت مهارت های شما نخواهد بود. در نتیجه ، رایتینگ شما نمره رضایت بخشی را نمیگیرد  بنابراین ، به جای نوشتن نشانه  یا جملات کوتاه ، باید هر نکته را در یک پاراگراف جداگانه با دو تا سه خط توضیحات بنویسید. به این ترتیب می توانید مهارتهای نوشتاری خود را به نمایش بگذارید و تأثیر خوبی در نمره خود بگذارید.

10. شناخت گرامر ، هجی و نگارش!

استفاده از دستور زبان مناسب ، نوشتن املای صحیح و قرار دادن علائم نگارشی در جای مناسب نقش اساسی در نوشتن رایتینگ آیلتس دارد. شما باید در این مورد بسیار مراقب باشید. حتی یک اشتباه جزئی نیز مستقیماً نمره شما را کاهش می دهد.

11.براي نوشتن رايتينگ تسک 2 از زبان رسمی استفاده کنید!

امروزه در پیام کوتاه و سایر برنامه های گپ ، استفاده از عبارات غیر رسمی و متون شفاف معمولاً امری عادی است. اما ، این عمل برای آزمون آیلتس کاملاً ممنوع است. استفاده از زبان یا اصطلاحات نامناسب ممکن است مصحح آزمون را اذیت کند و از این رو نمره شما کم میشود. بنابراین ، شما باید در نوشتار خود از زبان رسمی استفاده کنید.

اکنون که اطلاعات کافی بدست آورده اید، گرفتن نمره مطلوب در رایتینگ آیلتس برای شما آسان تر خواهد بود. انجام اشتباهات شانس موفقیت شما را کاهش می دهد. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که نکته های ذکر شده در بالا را به طور مطالعه کرده و آنها را به طور منظم اجرا می کنید. در بیان ایده های خود واضح و دقیق باشید و مثال های مناسبی را برای تقویت نوشتار خود اضافه کنید.

شاد و پيروز باشيد

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1876
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 11 نکته ساده برای نوشتن رایتینگ تسک 2 آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.