0
0

4 راه حل برای ریدینگ آیلتس

1370 بازدید

یکی از مشکل هایی که تقریباً هر داوطلب آیلتس مانند شما را آزار میدهد ، بخش ریدینگ آیلتس است. در این پست از سایت تیچر رجایی ،4 راه حل برای ریدینگ آیلتس را بررسی خواهیم کرد!

طولانی بودن و تعداد کلمات زیاد در ریدینگ آیلتس چیزی است که  واقعاً لبخند را از چهره هر کسی برمی دارد. مسئله دیگر، بعضا ناشناخته بودن و غریبه بودن موضوعات است. مثلا موضوعاتی در رابطه با معدن و یا مواد معدنی! خوب ، اینترنت پر از مقاله ها و متن های مختلف در مورد چگونگی بهبود مهارت ریدینگ آیلتس و البته راه حل برای ریدینگ آیلتس است. اما، ما در اینجا سعی خواهیم کرد که با همه آنها متفاوت باشیم و بینشی به شما دهیم که می تواند به شما در گرفتن نمره مطلوب کمک کند.

دراین قسمت چند راه حل برای ریدینگ آیلتس که میتواند به شما در آزمون آیلتس کمک کند را بیان میکنیم.

راه حل برای ریدینگ آیلتس

 

1. متن را به طور کامل بخوانید:

اگر کسی را پیدا کردید که می گوید جوابها به طور کلی در پاراگراف اول و یا آخر نهفته است ، مطمئناً شما را در دریایی عمیق سوق می دهد! شما هرگز از پاسخ ها مطمئن نیستید ، و سوالات بسیار مشکل هستند.

یک قدم عاقلانه خواندن کامل متن است که گویی در هر یک از سطرهای آن پاسخی نهفته است.

2. ریدینگ های خارجی:

یادتان باشد که متن های آکادمیک آیلتس سرگرم کننده نیست! مباحث کلی متن ها، از موضوعات مورد علاقه مخاطبان غربی است. بهتر است که تمرین های متن خوانی خود را با پایان نامه ها یا اطلاعاتی در مورد محیط زیست ، تاریخ جهان ، ارتباطات ، رفاه ، مباحث اجتماعی ، علم و فناوری و غیره شروع کنید.

در ابتدا اینکار مشکل خواهد بود اما به مرور زمان هم پیشرفت میکنید و هم این امر به شما در ساخت منبع واژگان خوب کمک بسزایی می کند.

3. به دام نیفتید:

یادتان باشد که طراح سوال در آزمون آیلتس از شما باهوش تر است!  یک راه حل کاربردی برای مشکلات ریدینگ آیلتس این است که در دامهای “نقل قول” ، “کلمات کلیدی” و “عبارات کلیدی” قرار نگیرید.

به عبارت دیگر ، اگر سوالی پیدا کردید که به برخی از “نقل قول ها” اشاره می کند ، در انتخاب جوابی که در متن است خوب دقت کنید. این سوال می تواند پیچیده شود و شما به دام بیفتید. راه حل اینکار این است که جملات را با دقت بیشتری بخوانید.

4. بهبود واژگان:

یک راه حل برای ریدینگ آیلتس این است که سعی کنید کلمات یا عبارات دانشگاهی را از پایان نامه ها ، اسناد دانشگاهی و مقالات مرتبط بیاموزید. بیشتر اوقات ، زبانی که برای متون دانشگاهی استفاده می شود ، رسمی است. اگر جملات را نمی فهمید ، جواب ها را از دست می دهید. که این مسئله مشکل را ایجاد میکند.


موارد ذکر شده چند نکته و راه حل برای ریدینگ آیلتس است که در آن در مورد چگونگی پیشرفت در ریدینگ آکادمیک آیلتس و کسب نمره بالا در آن صحبت شد.

برای کسانی که در آیلتس جنرال شرکت می کنند، می توانند به سادگی روی اعلان ها ، تبلیغات ، اسناد اداری ، کتابچه های درسی ، تبلت و غیره تمرکز کنند و هنگام خواندن متون تمرکز و پاسخ ها را با دقت انتخاب کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1682
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 4 راه حل برای ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.