0
0

4 نکته برای داشتن نمره بالا در آیلتس

118 بازدید

چه هنگامی که در آزمون آیلتس تازه کار هستید و چه هنگامی که قصد دارید برای دومین یا چندمین بار در آن شرکت کنید ، در اینجا 4 نکته برای داشتن نمره بالا در آیلتس وجود دارد که می تواند به شما در بهبود نتایج و ارتقاء سطح آیلتس کمک کند.

سیستم بین المللی زبان انگلیسی یا IELTS بخش مهمی از آمادگی شما برای تحصیل در خارج از کشور است. هر دانشجوی بین المللی برای اثبات مهارت انگلیسی خود و پذیرفته شدن در یک دانشگاه خارج از کشور ، ملزم به کسب نمره تعیین شده می باشد.

 

نمودارها را کنار نگذارید (بخش لیسنینگ)

بخش لیسنیگ در آزمون آیلتس شامل انواع مختلفی از نمودارها ، مانند نمودار خطی ، نمودار دایره ای یا حتی نقشه جغرافیایی است. اینها به دلایلی در آزمون استفاده شده اند ، بنابراین قبل از شروع زمان آنها را بررسی کنید. عنوان نمودار چیست؟ اعداد ، خطوط یا میله ها نشان دهنده چیست؟ این جزئیات به شما کمک می کند نه به یک ، بلکه به چند سوال پاسخ دهید.

4 نکته برای داشتن نمره بالا در آیلتس

برای جزئیات وقت نگذارید (بخش ریدینگ)

به یاد داشته باشید که زمان محدودی برای خواندن متن و پاسخ به سوالات در بخش ریدینگ دارید. بنابراین ، با بررسی هر پاراگراف ، زیاد درگیر جزئیات نشوید. می توانید بیشتر ایده های مهم یک پاراگراف را  در مقدمه ، جمله اول هر پاراگراف اصلی و نتیجه گیری دریافت کنید. این موارد را با دقت بخوانید ، سپس به سراغ سوالات بروید. از آنجا که شما جملات موضوعی را خوانده اید ، می دانید برای پاسخ دقیق تر به سوالات به کدام پاراگراف مراجعه کنید.

در گرامر وسواس نداشته باشید(بخش رایتینگ)

اجازه ندهید ترس شما از دستور زبان باعث کند شدن سرعت انجام بخش نگارش شود ، زیرا ممکن است بدون انجام تمام بخش ها، وقت شما به پایان برسد. جملات طولانی می توانند گرامر شما را تحت تأثیر قرار دهند ، بنابراین برای جلوگیری از اشتباه های غیر ضروری ، جملات خود را حداکثر تا 15-18 کلمه کوتاه نگه دارید. همچنین ، با استفاده از کلمات ربطی ، مانند مثالها و موارد دیگر ، از یک جمله یا ایده به جمله دیگر یک انتقال آرام داشته باشید.

 

آن را واقعی نگه دارید (بخش اسپیکینگ )

وقتی در موقعیت قرار می گیرید ، به سختی می توانید موضوعاتی را مطرح کنید که در مورد آنها صحبت کنید. این جایی است که بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون اسپیکینگ آیلتس مشکل دارند. یک استراتژی مفید برای غلبه بر این ، این است که سوالات ممتحن را به تجربه خود اربتاط دهید. وقتی در مورد چیزی نزدیک خود صحبت می کنید یا چیزی که برای شما اهمیت دارد ، کلمات و ایده ها راحت تر جریان می یابند.

آزمون آیلتس رقابتی نیست که در آن شما باید در هر بخش نمره کامل 9 (بالاترین نمره) را کسب کنید. حتماً برای آزمون تمرین کنید ، سپس تمام تلاش خود را بکنید تا نمره کلی مورد نیاز دانشگاه انتخابی خود را کسب کنید.

 

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5458
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 4 نکته برای داشتن نمره بالا در آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.