0
0

5 مورد از اشتباهات رایج در اسپیکینگ آیلتس

1432 بازدید

از بین هر چهار بخش آزمون آیلتس ، فراگیران عمدتاً از عملکرد خود در بخش اسپیکینگ ناراحت هستند . بنابراین ، در این مقاله از سایت تیچر رجایی ، 5 مورد از اشتباهات رایج در اسپیکینگ آیلتس که نباید انجام دهید تا بتوانید در آزمون اسپیکینگ نمره بالا بگیرید ، آورده شده است.

نکته اصلی برای بدست آوردن نمره بالا و خوب در آزمون اسپیکینگ آیلتس این است که خودتان باشید . سعی نکنید خود را به عنوان شخصی که نیستید معرفی کنید ، مانند صحبت کردن با لهجه تقلبی یا تلاش برای استفاده از کلمات سنگین که هرگز در مکالمه روزانه از آنها استفاده نمیکنید.

1. ساکت نمانید!

این یک توصیه معمولی است تا در آزمون آیلتس سکوت نکنید. در آزمون IELTS  به ویژه اسپیکینگ بهتر است مطالبی را بیان کنید که پاسخ های شما را به هم مرتبط کند. آزمون Speaking یک تست برای بررسی هوش شما نیست بلکه توانایی صحبت کردن شما را بررسی می کند .

اگر اطلاعاتی درباره سوال ندارید ، چیزی مانند اینها بگویید ، “متاسفم که دانش زیادی در مورد این ندارم ، اما فکر می کنم که …” ، اما اگر مجبور شدم بگویم … “.

2. صورت سوال را تکرار نکنید!

در امتحان اسپیکینگ آیلتس ، سؤال را طوطی وار تکرار نکنید ، اگر ممتحن پرسید ، “غذاهای مورد علاقه شما چیست؟” تکرار نکنید ، “غذاهای مورد علاقه شما چیست؟” مثلا بگویید “خوب ، غذای مورد علاقه من چیست؟ بگذارید فکر کنم ، غذاهای مورد علاقه من چینی است. “یا در عوض ،میتوانید کلمات یا ساختار سؤال اصلی راتغییر دهید مانند” خوب ، غذاهای محبوب من چینی است.

3. از کلمات ربطی بیش از حد استفاده نکنید!

کلمات ربطی اتصال دهنده هایی هستند که ساختارها و ایده ها و جملهای بیشتری را با هم ترکیب می کنند. توصیه می شود در بخش اسپیکینگ، زبان آموزان برای به دست آوردن نمره 7 یا بیشتر ،از کلمات ربطی استفاده کنند ، اما برخی از زبان آموزان از این امر سوءاستفاده کرده و آنقدر از آنها استفاده می کنند که جمله معنای خود را از دست می دهد و فقط به یک جمله طولانی و بی پایان تبدیل میشود.

 

اشتباهات رایج در اسپیکینگ

 

4. با لحن یکسان صحبت نکنید!

هر وقت با دوست خود یا شخص دیگری صحبت می کنید ، با لحن یکنواخت صحبت نمی کنید. درعوض ، در گفتار شما یک افزایش و کاهش صدا وجود دارد که نشانه تأکید بر کلمات و ساختارهای خاص است. شما این کار را انجام می دهید تا توجه شنونده به آنچه می گویید جلب شود. به طور مشابه ، در آزمون اسپیکینگ آیلتس ، گفتار شما باید در میزان ، حجم و سرعت آن متفاوت باشد تا توجه شنونده را به آنچه شما می گویید از دست ندهید. اگر به صورت مکانیکی ، به صورت یکنواخت و بدون بیان یا یک صفت صاف صحبت کنید ، به راحتی نمره خود را از دست خواهید داد.

5. از واژگان پیشرفته به شکل غیر ضروری استفاده نکنید!

یک تصور غلط رایج در بین زبان آموزانوجود داردکه برای دستیابی به نمره بهتر باید از «واژگان بزرگ و سنگین» استفاده کنند ، اگر شما فقط به طور تصادفی از واژگان پیشرفته استفاده می کنید ،مشکلی ندارد. اما اگر با معنی  کلمه ای به طور کامل آشنایی ندارید از آن استفاده نکنید زیرا استفاده از کلمات سخت و پیچیده باعث میشود نمره اسپیکینگ خود را کاهش دهید.

اگر می خواهید از واژگان پیشرفته و مناسب استفاده کنید ، باید مرتباً با یک شخصی که در زبان انگلیسی مهارت دارد صحبت کنید. فقط در صورتی از کلمات پیچیده استفاده کنید که برای آن جمله مناسب باشد اما اگر وجود آن کلمه در جمله ضروری نیست از عبارات ساده تر برای بیان جمله استفاده کنید.


5 نکته بالا مواردی هستند که باید از انجام آنها خودداری کنید تا بتوانید به نمره خوبی دست یابید.

علاوه بر رعایت موارد گفته شده و تمرین و تکرار برای آزمون آیلتس، همچنین میتوانید از  متخصصان این کار نیز کمک و راهنمایی بگیرید.

 

شاد و پیروز باشید

تیچر رجایی

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1833
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 مورد از اشتباهات رایج در اسپیکینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.