0
0

5 اصطلاح مفید انگلیسی که باید بدانید

65 بازدید

زبان انگلیسی ، گرچه گویا و پرکاربرد است ، زمانی که زمان یادگیری اصطلاح ها فرا رسیده باشد، می تواند شما را نیز بسیار اذیت کند.

با این حال ، این عبارات بخشی رایج از زبان انگلیسی روزمره هستند و احتمالاً بیش از چندین بار در مکالمات افرادی که با زبان مادری صحبت میکنند ، برنامه های تلویزیونی و همچنین فیلم ها خواهید شنید. با این حال ، برای بسیاری از زبان آموزان ، آنها منطقی و قابل درک نیستند.

نکته اصلی این است که اصطلاحات را به معنای واقعی کلمه های مورد استفاده در آن استفاده نکنید یا اجازه ندهید که شما را بترسانند! هنگامی که با آنها آشنا شدید ، اصطلاحات می توانند مفید و سرگرم کننده باشند ، زیرا آنها تنها با چند کلمه ، ایده ای گسترده را بیان می کنند که توضیح آن دشوار است.

بنابراین ، بیایید به دنبال بررسی پنج اصطلاح انگلیسی باشیم که می توانید به راحتی در مکالمات روزمره از آنها استفاده کنید:

Feeling under the weather

ممکن است شنیده باشید که معلم انگلیسی شما از این اصطلاح برای توضیح اینکه هفته گذشته به دلیل بیماری در کلاس نبوده استفاده کرده باشد ، زیرا ” Feeling under the weather” به این معنی است که احساس ناخوشی می کنید.

به مثال زیر توجه کنید:

“I decided to stay home and rest over the weekend because I was feeling under the weather.”

Up in the air

در هوا چه خبر است؟ پرنده ها؟ ابرها؟ گرد و خاک؟ البته هر یک از این موارد درست است! اما این عبارت به موضوع یا طرحی اطلاق می شود که نامشخص است و ممکن است تغییر کن، در واقع در فارسی میتوان به اصطلاح “در هوا معلق بودن” اشاره کرد.

به مثال زیر توجه کنید:

“The CEO has yet to approve the budget and one of our staff just resigned, so the project is currently up in the air.”

اصطلاح

Cross that bridge when we get there

این یک اصطلاح کامل برای گفتن به شخصی است که بیش از حد نگران مشکلاتی است که وجود ندارد ، زیرا نشان می دهد که با مشکلات باید در هنگام بروزآنها برخورد شود ، نه قبل از آن.

به مثال زیر توجه کنید:

“So far, the app is only available for Indonesian mobile users, so let’s focus on them right now. If we receive interest from abroad, we’ll cross that bridge when we get there.”

To lose your touch

نگران نباشید ، این عبارت هیچ ارتباطی با از دست دادن حس لامسه یا نوک انگشتان شما ندارد! با این حال ، وضعیت ناگوار کسی را توصیف می کند که قادر به انجام وظیفه های خود مانند گذشته نیست.

به مثال زیر توجه کنید:

“I played guitar in a band throughout university, but I’ve lost my touch because I decided to focus on my full-time job after graduation.”

Face the music

چگونه ممکن است با چیزی روبرو شویم که فقط می توانیم بشنویم؟ خوب ، در این اصطلاح ، “موسیقی” نماد مسئولیت یا واقعیت است. بنابراین ، “رویارویی با موسیقی” ، در واقع به معنی روبرو شدن با عواقب یک اشتباه یا تخلف است.

به مثال زیر توجه کنید:

“The students were caught cheating on their final exam and now they have to face the music.”

 

دفعه بعد که در یکی از شرایط فوق قرار گرفتید ، ترس از اصطلاحات را کنار بگذارید و با اطمینان از عبارات مناسب هم در اسپیکینگ آیلتس و هم در موقعیت های دیگر استفاده کنید!

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5528
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 اصطلاح مفید انگلیسی که باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.