0
0

5 نکته برای تقویت واژگان

871 بازدید

فراگیران اغلب سوالات بسیاری درباره آیلتس دارند و یکی از رایج ترین آنهادرباره لغات آیلتس این است که “راه تقویت واژگان چیست ؟” در اینجا چند روش آسان برای بهبود و گسترش لغات مورد استفاده شما در انگلیسی وجود دارد.

  1. بخوانید ، بخوانید ، و بخوانید.

هرچه بیشتر متون مخلتلفی را بخوانید، به ویژه رمان ها ، مجلات و روزنامه ها – کلمات بیشتری خواهید آموخت. هنگامی که کلمات جدید را می خوانید و کشف می کنید ، سعی کنید معنی آن را در جمله و همچنین در یک فرهنگ لغت پیدا کنید. کلمات جدید را یادداشت کنید.

  1. یک فرهنگ لغت و اصطلاح نامه مناسب داشته باشید

از هر نسخه ای که ترجیح می دهید – به صورت چاپی ، نرم افزاری یا آنلاین – استفاده کنید. یک فرهنگ لغت با کیفیت ، صد برابر بهتر از مترجمان آنلاین است! هنگامی که کلمه جدیدی را پیدا کردید ، آن را در فرهنگ لغت جستجو کنید تا هم تلفظ آن و هم معنی آن را بدست آورید. بعد ، به اصطلاح نامه بروید و کلمات و عبارات مشابه – و موارد متضاد آنها (مترادف و متضاد) را پیدا کنید.

  1. فرهنگ لغت خود را بسازید.

ایده بسیار خوبی است که کلمات جدیدی را که کشف می کنید یادداشت کنید. با نوشتن آنها هنگام خواندن متون مخلفت کلمات را تشخیص خواهید داد. به علاوه ، داشتن یک فرهنگ لغت از کلمات جدید به شما اعتماد به نفس می دهد که حتی بیشتر کلمات را یاد بگیرید – به خصوص وقتی می توانید ببینید که چند کلمه جدید را قبلاً یاد گرفته اید.

تقویت واژگان

  1. چند بازی انجام دهید.

بازی های کلمه ای که شما را به چالش می کشند و به شما کمک می کنند معانی جدید و کلمات جدید را کشف کنید ابزاری عالی برای گسترش واژگان شما هستند. به عنوان مثال می توان به جدول کلمات متقاطع اشاره کرد.

  1. در مکالمات شرکت کنید.

داشتن مکالمه با دیگران می تواند به شما در یادگیری کلمات جدید کمک کند. به محض شنیدن کلمه ای جدید ، یادتان باشد که آن را یادداشت کنید تا بعداً بتوانید آن را مطالعه کنید .

با استفاده از نکات این مقاله ، باید در کشف و یادگیری کلمات جدید برای گسترش واژگان در زبان انگلیسی باشید. سرانجام ، به یاد داشته باشید که باید تمرین کنید کلمات جدید خود را در نوشتن و صحبت کردن استفاده کنید تا آنها را به خاطر داشته باشید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=4447
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 نکته برای تقویت واژگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.