0
0

5 نکته برتر برای آزمون ریدینگ آیلتس

108 بازدید

در آزمون ریدینگ آیلتس باید به 40 سوال در طول 60 دقیقه پاسخ دهید ، بنابراین قبل از شرکت در آزمون باید آمادگی کامل داشته باشید. در این پست ، دقیقاً به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه نمره مورد نیاز خود را در ریدینگ آیلتس بدست آورید.

 

1.زمان بندی یک عنصر کلیدی است

شما فقط 1 ساعت فرصت دارید تا 40 سوال را تکمیل کنید ، بنابراین باید از وقت خود عاقلانه استفاده کنید. من به داوطلبان توصیه می کنم سعی کنند هر بخش را در 20 دقیقه به پایان برسانند. این به شما 16-17 دقیقه زمان می دهد تا سوالات را بخوانید و به آنها پاسخ دهید و 3-4 دقیقه برای انتقال و بررسی پاسخ های خود زمان داشته باشید. در این سایت می توانید راهنمایی های بیشتری در زمینه مدیریت زمان پیدا کنید.

 

2.دستورالعمل ها را با دقت بخوانید

بسیاری از داوطلبان با وجود دانش و آمادگی کافی برای آزمون ،  در بخش ریدینگ آیلتس نمرات خود را از دست می دهند زیرا دستورالعمل ها را به درستی نمی خوانند. برای جلوگیری از از دست دادن نمرات ، به دستورالعمل هایی که به شما داده می شود توجه کنید. برای مثال ممکن است که در صورت سوال ذکر شده باشد که ” بیشتر از دو کلمه یا عدد ننویسید” که در این  صورت اگر شما بیشتر از تعداد ذکر شده بنویسید ، نمره این بخش را از دست خواهید داد.

 

آزمون ریدینگ آیلتس

3.نگران نباشید

برخی از سوالات آسان و برخی دیگر بسیار دشوار خواهند بود. ( هر بخش از بخش قبلی سخت تر خواهد بود)

کار اشتباه این است که زمان زیادی را صرف یک سوال سخت کنید. اگر نمیتوانید پاسخ مربوطه را پیدا کنید ، به سراغ سوال و پاسخ بعدی بروید. همیشه می توانید بعداً به سراغ سوالات دشوار بیایید.

مهم این است که آرامش خود را حفظ کرده و اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. پذیرفتن این نکته که احتمالاً به تمام سوالات پاسخ درست ندهید یا تمام سوالات را به طور کامل پاسخ ندهید، ممکن است به شما در کنترل اعصاب و زمان بندی در روز آزمون کمک کند!

 

4.این واقعاً یک آزمون واژگان است

از بسیاری جهات ، آزمون ریدینگ آیلتس بیشتر یک آزمون واژگان است تا یک آزمون خواندن. دلیل آن این است که شما برای درک بخشهایی از متن که به شما داده شده است ، نیاز به دامنه وسیعی از واژگان دارید. اگر می خواهید اطلاعات مورد نیاز برای پاسخ صحیح به سوالات را شناسایی کنید ، باید از مترادف ها هم معنی های کلمات مختلف آگاهی داشته باشید.

 

5.انتظار درک کلمات را نداشته باشید

اگر کلمه ای را در آزمون ریدینگ آیلتس نمی فهمید ، باید کلمات و جملات اطراف آن را برای یافتن سرنخ هایی برای فهمیدن معنی آن بررسی کنید. متناوبا ، می توانید پیش بروید و آن را فراموش کنید.

بر کلمات مرتبط با سوال تمرکز کنید و نگران کلماتی که نمی فهمید نباشید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5588
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 نکته برتر برای آزمون ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.