0
0

5 نکته مهم در اسپیکینگ آیلتس

115 بازدید

اسپیکینگ آیلتس یک بحث حضوری و غیررسمی با یک داوطلب آیلتس است و برای آزمون های آکادمیک و عمومی یکسان است. این آزمون به 3 قسمت تقسیم شده است و برای آزمایش سطح تلفظ ، روان صحبت کردن ، دستور زبان و واژگان شما طراحی شده است.

1.هر روز مقداری انگلیسی صحبت کنید.

این چیزی است که تمام دانش آموزان با نمره 7 و بیشتر در آن مشترک هستند.

بهتر است هر روز کمی تمرین کنید و به تدریج مهارت های خود را ارتقا دهید تا اینکه تمام هفته را تا زمانی که  کلاس دارید به زبان مادری خود صحبت کنید. در سایت تیچر رجایی می توانید مشاوره های بیشتری برای تمرین اسپیکینگ آیلتس پیدا کنید.

 

2.اگر سوال را متوجه نشدید از ممتحن سوال بپرسید.

آزمون اسپیکینگ آیلتس شما مانند یک مکالمه معمولی بین 2 نفر است. بنابراین، اگر کلمه ای را متوجه نشدید، می توانید از ممتحن بخواهید معنی آن را توضیح دهد. فقط بگویید “متاسفم، می توانید توضیح دهید که X به چه معناست؟”

همچنین می توانید از آنها بخواهید که سوال را تکرار کنند. با این حال اما ، نمی توانید از ممتحن بخواهید کل جمله را توضیح دهد.

اسپیکینگ آیلتس

3.گرم کردن انگلیسی مداوم را انجام دهید.

بیشتر دانشجویان آیلتس 10 تا 15 دقیقه طول می کشد تا “گرم شوند” و بهترین عملکرد خود را در روز آزمون انجام دهند. همانطور که یک ورزشکار باید قبل از یک رویداد ورزشی بدن خود را گرم کند، شما نیز باید قبل از امتحان آیلتس خود را گرم کنید.

بنابراین، شما باید 24 ساعت قبل از آزمون اسپیکینگ آیلتس به زبان انگلیسی صحبت کنید، بنویسید، بخوانید و گوش دهید. خانواده و دوستان شما ممکن است فکر کنند شما دیوانه هستید، اما این کار تفاوت بزرگی در نمره نهایی شما ایجاد می کند!

 

4.پاسخ های کامل بدهید.

«بله» و «خیر» در آزمون اسپیکینگ آیلتس پاسخ‌های رضایت‌بخشی نیستند – باید به ممتحن نشان دهید که مهارت شما در زبان انگلیسی چقدر خوب است.

اگر پاسخ های خیلی کوتاه بدهید، هیچ راهی وجود ندارد که ممتحن بفهمد چقدر مهارت دارید و خوب هستید. بنابراین سعی کنید پاسخ های خود را با توضیح و مثال بسط دهید.

 

5.اشتباهات خود را تصحیح کنید.

مردم وقتی مدام صحبت می کنند اشتباهات کوچکی مرتکب می شوند، به خصوص وقتی در امتحان عصبی و مضطرب هستند. با تصحیح اشتباهات خود در حین انجام آنها، می توانید به ممتحن نشان دهید که واقعاً به گرامر و واژگان تسلط دارید.

وقتی اشتباه کوچکی مرتکب می شوید، به سادگی بگویید متاسفم و جمله را به درستی تکرار کنید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5606
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 نکته مهم در اسپیکینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.