0
0

5 نکته مهم در مورد آزمون لیسنینگ آیلتس

104 بازدید

آزمون لیسنینگ آیلتس به چهار بخش تقسیم می شود که در هر بخش 10 سوال وجود دارد. تکمیل سوال های این آزمون حدود 30 دقیقه طول می کشد و هر بخش دشوارتر می شود. در پایان آزمون لیسنینگ 10 دقیقه فرصت دارید تا پاسخ های خود را به پاسخ نامه منتقل کنید.

در ادامه در این پست از تیچر رجایی 5 نکته مهم در مورد آزمون لیسنینگ آیلتس بیان شده است:

1.با طیف وسیعی از لهجه ها آشنا شوید.

آزمون لیسنینگ آیلتس دارای طیف وسیعی از لهجه ها است که ماهیت بین المللی زبان انگلیسی را منعکس می کند. بنابراین ، شما باید به گوش دادن به لهجه های مختلف کشورهای انگلیسی زبان عادت کنید.

به جای گوش دادن به بی بی سی ، می توانید ایستگاه های رادیویی کوچکتر منطقه ای را امتحان کنید یا به طور فعال برنامه های تلویزیونی کشورهای مختلف انگلیسی زبان را تماشا کنید.

2.تمرکز خود را از دست ندهید

حفظ تمرکز در طول آزمون لیسنینگ آیلتس دشوار است ، اما اگر می خواهید در گروه 7 یا بالاتر امتیاز بگیرید ، بسیار مهم است.

در ابتدای هر بخش از لیسنینگ ، به شما در حدود چند ثانیه فرصت داده میشود و شما میتوانید از این زمان برای مرور سوالات خود استفاده کنید تا هنگام پخش صدا ، تمرکز بیشتری داشته باشید.

برای بهبود تمرکز خود ، باید گوش دادن مکرر را تمرین کنید.

آزمون لیسنینگ آیلتس

3.دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید.

این امر به ویژه در مورد محدودیت کلماتی که باید در  جاهای خالی بنویسید صدق می کند. اگر در صورت سوال “بیش از سه کلمه/ عدد ننویسید” ذکر شده است ، نمی توانید بیش از این بنویسید. اگر پاسخ شما چهار کلمه باشد نادرست خواهد بود و امتیاز آن سوال را از دست خواهید داد.

4.با انواع مختلف سوالات آشنا شوید.

انجام این کار به این معنی است که شما دقیقاً می دانید در روز آزمون چه انتظاری از شما میرود و در برابر انواع سوالاتی که به شما داده می شود چگونه واکنش نشان دهید. برای کمک به شما در این زمینه ، باید از نمونه سوالات اصلی IELTS واقعی استفاده کنید.

5.فقط یکبار گوش دادن به چیزها را تمرین کنید.

بسیاری از معلمان به دانش آموزان خود اجازه می دهند 3 یا 4 بار به یک فایل ضبط شده گوش دهند. با این حال ، من اکیداً تمرین کردن برای امتحان را در این شرایط توصیه نمی کنم و درست تر این است که فقط یک بار  به صدای ضبط شده گوش دهید.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5568
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 نکته مهم در مورد آزمون لیسنینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.