0
0

6 راه برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس

60 بازدید

بسیاری از افراد درحال آمادگی برای آزمون آیلتس هستند ، توانایی های زبان هر کسی را تا حد ممکن آزمایش می کند. برای بسیاری از افراد ، بخش رایتینگ آیلتس می تواند استرس زا باشد ، اما نگران نباشید ، در این پست نکاتی برای کسانی که ممکن است برایشان این بخش  سخت باشد ، ارائه داده شده است. به برخی از بینش ها و توصیه های نگاهی بیندازید ، و مطمئناً از آن در آزمون رایتینگ آیلتس استفاده خواهید کرد.

1.خواسته ها را درک کنید

این که چه برای آزمون آکادمیک و چه برای آزمون جنرال می نویسید ، و چه در تسک 1 چه در تسک 2 هستید ، اطمینان حاصل کنید که دقیقاً می دانید چه چیزی از شما خواسته می شود. اگر در حال نوشتن نامه هستید ، مطمئن شوید که رسمی یا غیر رسمی بودن نوع بیان را مشخص کرده اید و می دانید که چه سلام و تعطیلی قابل قبولی است.

اگر در حال نوشتن مقاله ای هستید ، مطمئن شوید که می توانید هر دو طرف مسئله را مشخص کنید. اگر مشغول توصیف نمودارها یا فرایندها هستید ، ابتدا آنچه را که نمودارها نشان می دهند شناسایی کنید ، سپس روندهای اصلی و ویژگیهای مفید برای مقایسه را مشخص کنید. هنگامی که ذهن خود را در مورد کار جمع کردید ، می توانید طرح کلی مقاله خود را شروع کنید.

2.همیشه یک طرح کلی ارائه دهید

قبل از شروع به نوشتن ، باید یک طرح کلی ارائه دهید. بعضی اوقات دانش آموزان استدلال می کنند که چون این یک آزمون زمان دار است ، آنها نباید دقیقه های ارزشمندی را صرف طرح کلی کنند. این درست نیست! یک طرح کلی با حفظ تمرکز هنگام نوشتن ، در وقت شما صرفه جویی می کند ، بنابراین از موضوع منحرف نمی شوید.

یک طرح کلی نیز به شما کمک می کند تا ایده های خود را سازماندهی کرده و قبل از شروع به نوشتن ، آنها را در بهترین موقعیت قرار دهید. مهمتر از همه ، داشتن یک طرح کلی خوب به این معنی است که می توانید به جای ایده هایی که ارائه می دهید ، بر زبان مورد استفاده خود (واژگان و ساختار جمله) تمرکز کنید.

3.بهترین هایتان را ارائه دهید

هنگام سازماندهی مقاله نظرخواهی در مرحله طرح کلی ، ترتیب ارائه ایده های خود را تعیین کنید. قوی ترین پاراگراف اصلی شما باید در وهله اول باشد ، زیرا این اولین و مهمترین برداشت را در خواننده ایجاد می کند. اگر سه پاراگراف بدنه دارید ، بهترین را اول قرار دهید ، سپس ضعیف ترین را در وسط قرار دهید ، و در آخر دومین پاراگراف را داشته باشید. به این ترتیب خواننده مقاله شما تحت تأثیر قرار می دهد.

رایتینگ آیلتس

4.ایده های خود را ساده نگه دارید

این مهم است که به یاد داشته باشید که کارهای نوشتاری آیلتس به این معنا نیست که چقدر موضوع را خوب می شناسید یا چقدر باهوش هستید. آنها توانایی شما در ارائه ایده هارا به روشنی و همراه با انسجام  به زبان انگلیسی ارزیابی می کنند.

بنابراین ، ساختار پاراگراف ها و جملات به گونه ای مهم است که آنها یک ایده در هر جمله و یک ایده کنترل کننده در هر پاراگراف ارائه دهند. استدلال های خود را با شواهد (مثال یا توضیح) پشتیبانی کنید ، سپس پاراگراف خود را با پیوند پشتیبانی به پایان نامه خود به پایان برسانید.

5.بر زبان ارائه تمرکز کنید نه طول جملات

رایتینگ آیلتس نیازی به طولانی بودن ندارد ، اگرچه لازم است تعداد کلمات مورد نیاز (150 و 250 کلمه) را در نظر بگیرید. مقاله های تسک 2 فقط نیاز به دو پاراگراف قوی دارند ، اگرچه اگر بتوانید آن را مدیریت کنید و سه پاراگراف بنویسید، مطمئناً یک امتیاز محسوب می شود. شما برای استفاده از ساختار جملات پیچیده و واژگان قوی به طور دقیق و طبیعی امتیاز می گیرید.

به جای نگرانی در مورد طول مقاله ، وقت بگذارید و واژگان جالبی را استفاده کنید و از تکرار کلمات خودداری کنید. همانطور که برای امتحان آیلتس آماده می شوید ، باید در تلاش باشید تا واژگان خود را برای موضوعات مختلف ارتقا دهید. علاوه بر این ، ممکن است بخواهید مترادف یا کلمات مرتبط را با هم روی فلش کارت ها گروه بندی کنید. این به شما کمک می کند تا مترادفهایی را برای نوشتن رایتینگ در نظر بگیرید.

همچنین مطمئن شوید که با کلمات و عبارات منسجم به طور طبیعی آشنا و راحت هستید. مجدداً از تکرار خودداری کنید. شما با ارائه استدلال های واضح ، مختصر و منسجم ، خواننده را تحت تأثیر قرار خواهید داد ، بنابراین هنگام نوشتن ، این باید مورد توجه شما باشد.

6.تصحیح کنید!

این می تواند برای آزمون های زمان دار یک چالش باشد ، اما ضروری است که چند دقیقه پس از هر متن ، زمان کوتاهی را به تصحیح آن اختصاص دهید. شما باید به دنبال اشتباهات کوچک در املا و دستور زبان باشید. مقاله خود را بخوانید و از انسجام آن اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز جملات یا عباراتی را برای ایجاد ارتباط قوی بین ایده ها اضافه کنید.

 

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=5548
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 6 راه برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.