0
0

9 اشتباه رایج لیسنینگ که مانع گرفتن نمره بالا در آیلتس میشوند

1711 بازدید

در این پست از سایت تیچر رجایی ، به بررسی 9 اشتباه رایج لیسنینگ که مانع گرفتن نمره بالا در آیلتس میشوند، میپردازیم. با ما همراه باشید

مقدمه

همانطور که میدانید، در آزمون ریدینگ آیلتس ، متن را در مقابل خود دارید. بنابراین ، می توانید هر چند بار که می خواهید به آن مراجعه کنید. اما ، در تست لیسنینگ آیلتس، صدای ضبظ شده را فقط یک بار می شنوید. شما نمی توانید آن را به عقب برگردانید یا دوباره به آن گوش دهید. این دقیقاً همان چیزی است که لیسنینگ را نسبت به ریدینگ برای بعضی از فراگیران دشوارتر می کند.

در این پست، درمورد اشتباهات رایجی که فراگیران هنگام پاسخ دادن در بخش لیسنینگ آزمون IELTS انجام می دهند که باعث میشود نمره آن بخش را از دست بدهند و راهکارهایی برای جلوگیری از آنها صحبت میکنیم.

1. گوش دادن کورکورانه به صدا

در اینجا ، ” گوش دادن کورکورانه ” به گوش دادن به صدا بدون اینکه بدانید از آن چه اطلاعاتی دریافت خواهید کرد، اطلاق می شود. این کار شما را در شرایطی قرار خواهد داد كه نتوانید پاسخ صحیح را مشخص كنید.

بنابراین ، شما باید دستورالعمل های داده شده را به درستی بخوانید ، به دنبال سرنخ ها بروید و محتوای صوتی را که می خواهید گوش دهید ، تعیین کنید. علاوه بر این ، خواندن سوالات قبل از پخش شدن لیسینینگ به شما کمک می کند تا ضمن شنیدن صدا ، اطلاعات صحیح را به راحتی تشخیص دهید.

2. عدم استفاده از مهارت های پیش بینی

جدای از درک اطلاعات صوتی و دانستن سرنخها ، پیش بینی نوعی اطلاعات قبل از شروع صوت نیز به همان اندازه مهم است. شما باید بتوانید موارد زیر را پیش بینی کنید:

  • نوع صوتی که می خواهید گوش دهید
  • اطلاعات خاصی که سؤال از شما می خواهد

بدون پیش بینی ، ممکن است پیدا کردن پاسخ خود از طریق شنیداری برای شما دشوار باشد.

تأکید بر نکات کلیدی یا کلمات کلیدی می تواند به شما در پیش بینی کمک کند. هنگام پخش صوتی ، باید در جایی متمرکز شوید که کلمات کلیدی یا مترادف ها و عبارات آن استفاده می شود. ممکن است پاسخ خود را در جایی در آن بخش از صدا پیدا کنید.

3. از دست دادن تمرکز

ممکن است با سؤالی روبرو شوید که شما را در وضعیت معضلی قرار می دهد و قادر به فهمیدن جواب نباشید. این می تواند حواس تان را پرت کند و در نهایت تمرکز خود را از دست می دهید. بنابراین ، توصیه می شود فقط به یک سؤال نپردازید.

اگر قادر به یافتن پاسخ نیستید، فقط آرام باشید و به سراغ سؤال بعدی بروید.

پاسخ ندادن به یک سوال بیشتر از یک نمره برای شما هزینه ندارد. بنابراین ، اگر چنین شرایطی در آزمون آیلتس شما پیش آمد نگران نباشید و وحشت نکنید.

 

 اشتباه رایج لیسنینگ

4. جلوگیری از مزاحمت ها و آشفتگی ها

معمولاً از این موارد اضافی و انحرافی در امتحان برای فریب آزمون دهندگان استفاده می شود. آنها در واقع جوابهای اشتباه هستند که درست به نظر می رسد. اما ، در بخش لیسنینگ آیلتس ، شما نباید از حواس پرتی جلوگیری کنید. درعوض ، باید بیشتر به آنها توجه کنید.

این موقعیت ممکن است هنگام پخش صوت اتفاق بیفتد – گوینده جمله ای را میگوید سپس در لحظه ای دیگر خودش را اصلاح می کند. شما باید در شناخت این حواس پرتی سریع باشید ، در غیر اینصورت ممکن است جواب اشتباهی بدهید. این مورد مشابه سوالات چند گزینه ای است.

شما به لیستی از گزینه ها گوش می دهید که فقط یکی از آنها صحیح است. بنابراین ، باید مراقب باشید!

5. نادیده گرفتن دستورالعمل های داده شده

نباید به دستورالعملهای مربوط به هر نوع سؤال که در آزمون آیلتس پرسیده می شود، بی توجه بود . در مرحله اول باید دستورالعمل ها ، سپس سوالات را بخوانید و بر این اساس پاسخ ها را بنویسید.

فرض کنید ، در صورت سوال ذکر شده است که” بیشتر از دو کلمه پاسخ ندهید”. سپس ، شما کاملاً موظف هستید که یک یا دو کلمه بنویسید. اگر پاسخ خود را به سه کلمه افزایش دهید ، به شما نمره ای تعلق نخواهد گرفت.

6. اشتباهات غلط املایی

مانند دیگر بخش های آیلتس در لیسنینگ آیلتس نیز هر کلمه ای که از لحاظ املایی به طور نادرست نوشته شود ممکن است باعث اشتباه شود و نمره ای به آن تعلق نگیرد. در صورت اشتباه نوشتن نام مکانها ، شهرها ، کشورها یا آدرسها ، درصورتی که درصدای پخش شده ذکر شده باشد ، همچنین نمره آن بخش را از دست می دهید. بنابراین ، به درستی به صوت گوش دهید و سپس پاسخ خود را ارائه دهید.

7. ایجاد غلط های دستوری

یک اشتباه رایج لیسنینگ دیگر، اشتباهات گرامری نیز هنگام نمره دهی به پاسخ های شما نیز مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از اسم های قابل شمارش و غیر قابل شمارش نیز شامل این نکته میشود است. از این رو هنگام استفاده از دستور زبان مراقب باشید.

8. خالی گذاشتن پاسخنامه

در بخش لیسنینگ آزمون IELTS ، شما به خاطر پاسخ های اشتباه نمره ای از دست نمی دهید. اگر جواب را نمی دانید ، می توانید حدس بزنید. برای این کار دو دلیل وجود دارد:

  • اگر پاسخ نادرست باشد ، نمره ای از دست نمی دهید.

  • اگر جای خالی ای باقی بگذارید ، ممکن است بعدا جواب درست سوال دیگری را در جای اشتباه بنویسید. این ممکن است شما را دچار مشکل کند.

بنابراین ، بهتر است به جای جای خالی باقی گذاشتن ،حدس بزنید.

9. هنگام گوش دادن به صدا ، در برگه پاسخ نامه جواب هایتان را بنویسید

در آخرین اشتباه رایج لیسنینگ ،به یاد داشته باشید،شما فقط یک بار در آزمون لیسنینگ آیلتس فرصت شنیدن دارید. بنابراین نباید اطلاعات را از دست بدهید.

با این حال ، پاسخگویی به سوالات در پاسخنامه هنگام گوش دادن به صدا امکان پذیر نیست. این کار زمان بیشتری را صرف می کند و همچنین باعث حواس پرتی شما می شود.

در پایان 10دقیقه اضافی به شما داده می شود که پس از اتمام صدا ، پاسخ های خود را به برگه پاسخنامه منتقل کنید. بنابراین ، توصیه می شود از زمان معین برای انتقال پاسخ ها به پاسخ نامه استفاده کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.teacherrajaee.com/?p=1819
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 9 اشتباه رایج لیسنینگ که مانع گرفتن نمره بالا در آیلتس میشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.