0
0

تجربه ای کم نظیر از برگزاری کلاس های رایتینگ آنلاین تیچر رجایی!

IELTS Writing_Teacher Rajaee

با دوره های آنلاین رایتینگ تسک 2 آیلتس تیچر رجایی ، قطعا موفقیتی شیرین و متفاوت را در یادگیری زبان انگلیسی با برگـزاری کلاسهـای استـاندارد و ارایـه آموزش صحیح و موثر را تجربه خواهید کرد.

“The Best Online English Academy”

General & Academic Writing Task 2

برای ثبت نام و شرکت در کلاس آنلاین رایتینگ تسک دوم، تیچر رجایی
کلاس آنلاین

راهنمای کامل آیلتس

IELTS

در این مطلب شما را با بخش دوم رایتینگ آزمون آیلتس یا همان رایتینگ (2 Task ) آزمون آیلتس آشنا می کنیم و درباره انواع سوالات رایتینگ مقاله نویسی IELTS ،بهترین روش ها و تکنیک های نوشتار، نکات ضروری رایتینگ تسک دو آیلتس آکادمیک و جنرال و توصیه هایی برای کسب نمره حداقل 7 در این مهارت می پردازیم تا به طور کامل با آن آشنا شوید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

رایتینگ تسک 2 آزمون آیلتس ، دومین رایتینگ در این آزمون می باشد. با وجود اینکه نمی توان گفت که تسک 1 رایتینگ ایلتس آسان است، برای بسیاری از داوطلبین آزمون آیلتس ، تسک دوم دشوار تر می باشد.

هدف از ارائه این راهنمایی برای شما علاقه مندان این است که بتوانید بر مهارت های 2 Task رایتینگ آیلتس تسلط پیدا کنید تا بهترین عملکرد را در این بخش از تست رایتینگ ایلتس داشته باشید.

تفاوت رایتینگ تسک 1 و تسک 2 چیست؟

در رایتینگ آیلتس آکادمیک تسک 2 ،از شما خواسته می شود که یک مقاله 5 پاراگرافی رسمی بنویسید و توصیه می شود که برای آن 40 دقیقه زمان صرف کنید.

اما برای بخش اول رایتینگ (1 Task ) بهتر است که تنها 20 دقیقه زمان اختصاص دهید.
اما چرا نیاز است که زمان بیشتری را برای تسک 2 صرف کنید؟ در زیر با مقایسه هر دو بخش، دلیل آن را به شما بیان می کنیم

تفاوت های اصلی

از نظر امتیاز و نمره

تسک 2 نمره بیشتری را نسبت به تسک 1 دارد

تسک 1 :یک سوم نمره کل رایتینگ
تسک 2 :دو سوم نمره کل رایتینگ

حداقل تعداد کلمات

تسک 2 طولانی تر است

تسک 1 :حداقل 150 کلمه باید نوشته شود
تسک 2 :حداقل 250 کلمه باید نوشته شود

برنامه ریزی برای پاسخ دهی

سوالات تسک 2 نیازمند فکر کردن و برنامه ریزی بیشتری است

تسک 1 :انتقال مطالب از فرم تصویری به فرم نوشتار
تسک 2 :پاسخ دهی به یک سوال که پاسخ واضح و صحیحی ندارد و بر اساس استدلال و نوع بیان شما ارزیابی می گردد

نکته مهم این است که همانطور که احتمالا می دانید، اگر که از حداقل کلمه تعیین شده (250 کلمه) کمتر بنویسید، از شما نمره کسر می گردد. اما واقعا زمان خود را هدر خواهید داد، اگر که در روز آزمون سعی کنید که تعداد کلمات خود را بشمارید!

اگر که در هنگام تمرین کردن، از کاغذ های رسمی آیلتس برای نوشتن رایتینگ خود در آن ها استفاده کنید، شما می توانید متوجه شوید که تقریبا چند کلمه در هر صفحه می نویسید. در نتیجه شما مجبور نخواهید بود که تعداد کلمات را بشمارید، زیرا شما خواهید دانست که تقریبا چند کلمه نوشته اید.

زمان بندی:

سرعت نوشتن هر فردی با فرد دیگر فرق می کند. اینکه چقدر زمان نیاز است برای نوشتن اختصاص دهید، تا میزان زیادی بستگی به سرعت نوشتن شما دارد. هر چه که بیشتر پاسخ دهی به سوال های رایتینگ تسک 2 را تمرین کنید، عملکرد سریع تری خواهید داشت. هدف شما باید اختصاص دادن زمان کافی برای این سه مورد زیر باشد…

برنامه ریزی مقاله خود

بین 2 الی 10 دقیقه

نوشتن مقاله

بین 25 الی 32 دقیقه

ویرایش مقاله

5 دقیقه یا بیشتر (در صورت امکان)

همانطور که تمرین می کنید، سعی کنید که زمان برنامه ریزی خود را برای نوشتن رایتینگ 2 Task به تدریج کاهش دهید. برخی از زبان آموزان تا 10 دقیقه هم زمان برای ایده پردازی و برنامه ریزی زمان صرف می کنند. برای اکثر مردم، استفاده 10 دقیقه اولیه، زمان زیادی را از نوشتن و ویرایش کردن کسر می کند. ما به شما 3 الی 5 دقیقه را برای برنامه ریزی کردن اولیه پیشنهاد می دهیم.

انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس:

برای پاسخ دهی به هر نوع سوال در بخش مقاله نویسی رایتینگ آیلتس، هدف شما در رایتینگ تسک 2 آیلتس باید ”پاسخ دهی به سوال به طور کامل و مستقیم“ باشد. هر بار که می خواهید شروع به انجام تست مقاله نویسی کنید، زمانی را برای خواندن دقیق سوال و متوجه شدن کامل آن اختصاص دهید.

در تسک 2 اکثرا از شما خواسته می شود که دیدگاه خود را نسبت به یک موضوع بیان کنید. اما تنوع زیادی از سوال های رایتینگ 2 Task آیلتس وجود دارد که ممکن است شما با آن رو به رو شوید.

در زیر ما برای شما 5 نوع اصلی سوال رایتینگ تسک دو آیلتس را بیان می کنیم و توصیه هایی را برای نظم دهی بهتر به پاسخ های خود به شما ارائه می دهیم.

نظم نوشتار شما: نیاز است که رایتینگ شما دارای 2 الی 3 پاراگراف بدنه باشد. هر پاراگرف بدنه باید یک دلیل جدید را بیان کند تا دیدگاهی که در پاراگراف مقدمه بیان کرده اید را حمایت کند.
توصیه هایی برای کسب نمره بالا: سعی نکنید که برخلاف خودتان بحث کنید! هر نکته ای را که بیان می کنید، باید به صورت خیلی واضح با دیدگاهی که در پاراگراف مقدمه بیان کرده اید موافق باشد. نیاز نیست که شما نظر خیلی محکم و عمیقی نسبت به موضوع بیان کنید. این مسئله کاملا قابل قبول است که مقاله متعادلی داشته باشید.
به عبارت دیگر، ممکن است که شما بیشتر ”موافق“ یا ”مخالف“ با موضوع سوال باشید. در چنین حالتی، معمولا بهترین روش این است که 1 الی 2 پاراگراف بدنه بنویسید که در آن به حمایت و یا مخالفت با ایده وال بپردازید. سپس شما می توانید پاراگراف سومی را بنویسید که در آن به توضیح یک استثنا در بحث خود اشاره می کنید.

نظم بندی مقاله: در پاراگراف بدنه اول، مزایا یا معایب را بیان کنید. در پاراگراف بدنه دوم، طرف دیگر بحث را توضیح دهید، طرفی که در پاراگراف بدنه 1 ،درباره آن صحبت نکردید.
توصیه هایی برا گرفتن امتیاز بالا: سعی کنید که پاراگراف های بدنه شما طولانی تر باشد و در هر پاراگراف، یک طرف سوال را بحث کنید (مزیت یا عیب). شما نباید پیشنهاد شخصی خود را ارائه دهید و یا از یک سمت طرفداری کنید، مگر اینکه سوال این را از شما خواسته باشد!  تنها به توصیف کردن نکات مثبت و منفی هر دو سمت سوال بپردازید.

نظم مقاله: اگر که سوال تنها از شما راه حل می خواهد، نیاز است که شما 2 الی 3 پاراگراف بدنه بنویسید. در هر کدام از پاراگراف ها نیاز است که درباره راه حل متفاوتی برای مشکل مطرح شده صحبت کنید. اما اگر که سوال از شما علت و راه حل را می خواهد، نیاز است که 2 پاراگراف بدنه بنویسید.
در پاراگراف اول درباره علت های مشکل صحبت کنید و در پاراگراف دوم درباره راه حل های آن صحبت کنید.
توصیه هایی برا کسب بالاترین امتیاز: در خود سوال بیان می شود که آیا نیاز است که تمرکز مقاله خود را بر روی راه حل های یک مشکل قرار دهید و یا باید علت ها و راه حل ها را توضیح دهید. توصیه می کنیم که در هنگام نوشتن مقاله خود، به حالت محتاط بنویسید تا از ارائه کلی گویی ها یا ارائه پیشنهاد هایی که انگار از آن ها کاملا اطمینان دارید جلوگیری کنید.
برای مثال از جملات زیر استفاده کنید:


I think it is possible that…
I would suggest…
The approach could help many people to…
One reason this occurred could be…
It may work to try…

نظم بندی رایتینگ: شما نیاز به 3 پاراگرف بدنه خواهید داشت. در پاراگراف بدنه اول، طرف اول مسئله را بررسی کنید. در پاراگراف بدنه دوم، طرف دوم مسئله را مورد بررسی قرار دهید و در پاراگراف سوم، نظر شخصی خود را بیان کنید.
توصیه هایی برای گرفتن نمره بالا: در هر دو پاراگراف های اول و دوم، نیاز است که شما هر دو طرف بحث را به صورت عادلانه و متعادل ارائه دهید. هرگز یک سمت را به جای سمت دیگر در 2 پاراگراف اولیه خود حمایت نکنید. هنگامی که شما دیدگاه خود را در پاراگراف سوم بیان می کنید، شما می توانید:
از یک سمت به جای سمت دیگر به صورت مستقیم حمایت کنید.
یکی از مشکلات و محدودیت های یک طرف را بیان کنید.
نشان دهید که چگونه یک طرف در برخی شرایط بهترین است و طرف دیگر در شرایط دیگر بهترین می باشد.
دقت داشته باشید که در برخی مواقع از شما خواسته نمی شود که دیدگاه خود را بیان کنید. در چنین شرایطی، نیاز است که شما هر دو طرف سوال را مورد بررسی قرار دهید و همین کار کافی می باشد.

نظم بندی رایتینگ شما: سعی کنید که هر سوال را در یک پاراگراف بدنه پاسخ دهید. همچنین شما می توانید برای یکی از سوال های رایتینگ خود، بیشتر از 1 پاراگراف بدنه را در نظر بگیرید، اگر که نیاز است مطالب بیشتری را بیان کنید یا حداقل تعداد کلمات لازم برای رایتینگ (250 کلمه) را تکمیل کنید.
توصیه هایی برای گرفتن امتیاز بالا: این نوع سوال ها معمولا بسیار کلی هستند و ممکن است که از شما خواسته شود که به شکل های مختلف پاسخ دهید. سوال را با دقت بخوانید! همانطور که اشاره کردیم سعی کنید که هر سوال را در یک پاراگرف بدنه پاسخ دهید.

امتیازدهی به رایتینگ 2 Task بر چه مبنایی صورت می گیرد؟

هنگامی که نوشته شما مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد، بر اساس 4 عامل به آن نمره دهی می شود که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

طیف گرامری و دقت

منابع واژگان

انسجام و پیوستگی

پاسخ به سوال
در زیر به بررسی کامل هر کدام و توصیه هایی برای گرفتن  نمره  دلخواه اشاره می کنیم.

آزمون رایتینگ تسک 2